Na koncertach wokalisty zjawiają się tłumy. Fenomen Michała Szpaka

Na koncertach wokalisty zjawiają się tłumy. Fenomen Michała Szpaka Źródło: youtube.com/MichałSzpakVevo

Michał Szpak - artysta młodego pokolenia, który zaczynał swoja karierę w talent show. Teraz na jego koncertach są tłumy wiernych fanów, którzy wspierają artystę w każdej decyzji, zarówno tej zawodowej, jak i prywatnej. To mężczyzna o charakterystycznym wyglądzie i stylu, posiadacz potężnego głosu i wielkiej charyzmy.

Michał Szpak urodził się 26 listopada 1990 roku w Jaśle. Od zawsze zafascynowany był muzyką, a cała jego rodzina miała dusze artystyczne. Jego ojciec śpiewał w chórze, natomiast matka śpiewała i grała na gitarze. Jego siostra również poszła w ślady rodziców i została śpiewaczką operową.

W czasach liceum wraz z kolegą ze szkoły założył zespół hard rockowy Whiplash. W 2011 roku wziął udział w pierwszej edycji programu TVN X Factor, poruszył jurorów i widzów swoim wykonaniem piosenki Czesława Niemena "Dziwny jest ten świat". Ostatecznie przegrał z Gienkiem Loską i zajął drugie miejsce. Występ w programie zapoczątkował jego ogólnopolską karierę. 

 - Odkąd pamiętam, mój wygląd budził emocje. Nie zawsze pozytywne. Miałem kiedyś swój hardrockowy zespół Whiplash. Wtedy rzeczywiście mogłem szokować! Tapirowałem włosy, robiłem sobie wampirzy makijaż, malowałem paznokcie. I wyglądałem tak nie tylko scenie, ale i nawet na swojej studniówce. Gdy siedem lat temu stanąłem na scenie X Factora, publiczność i część jury oceniła mnie automatycznie tylko za samą stylizację. Gdyby nie to, że obroniłem się głosem, zostałbym zniszczony. To tylko pokazuje, w jak dziwnym świecie żyjemy - zdradził w jednym z wywiadów.

Michał Szpak utwory. Najlepsze piosenki artysty

Jego utwory to nawiązanie do brzmienia z lat 80. i 90. XX wieku. Michał Szpak tworzy muzykę z pogranicza popu, rocka, pop-rocka, muzyki symfonicznej, ballady i pop opery. Przeboje takie jak "Real Hero", "Such Is Life" oraz "Color of Your Life" zapewniły mu rzeszę fanów. Z ostatnim przebojem wystąpił na 61. Konkursie Piosenki Eurowizji, gdzie zajął siódme miejsce. W 2016 roku został  laureatem nagrody w kategorii SuperArtysta oraz Grand Prix na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Artysta brał też udział w kilku programach telewizyjnych: Taniec z Gwiazdami, Ugotowani i Agent - Gwiazdy, był trenerem w dwóch edycjach The Voice of Poland oraz trzykrotnie gościł w talk-show Kuby Wojewódzkiego.

Michał Szpak koncerty

Michał Szpak to jeden z nielicznych artystów, który po udziale w talent-show rozwinął swoją karierę do tego stopnia, że wciąż obecny jest w mediach, choć od emisji programu minęło wiele lat. Taki wyczyn udał się tylko nielicznym, jak na przykład Monice Brodce. 

Artysta cały czas koncertuje, na każdym z jego koncertów sala jest wypełniona po brzegi fanami. Sam wokalista podkreśla, że koncert traktuje jak spektakl, w którym muzyka musi współgrać z oprawą wizualną, wymaga odpowiedniego klimatu. Piosenkarz zyskał popularność nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Swoje występy organizuje na całym świecie, by międzynarodowi słuchacze mogli na żywo wysłuchać piosenek swojego idola. 

Najbliższy koncert artysty odbędzie się 31 marca w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie i jest częścią trasy koncertowej pod tytułem Dreamer Tour, która promuje najnowszą płytę Szpaka.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Ile lat ma syn Justyny Steczkowskiej? Czy gwiazda ma więcej dzieci?
  2. Vivienne Wiśniewska to wykapany tata. Michał Wiśniewski chwali się córką na Instagramie
  3. Kim są córki Beaty Kozidrak? Piosenkarka zaszczepiła w nich wielką pasję
  4. Ewa Minge bez peruki. Jak dawniej wyglądała słynna projektantka?
  5. Odwróceni - obsada. Kto zagrał w serialu o polskiej mafii?
Następny artykuł