Michał Szpak ma dość. Opublikował bardzo ostre i ważne oświadczenie

Michał Szpak ma dość. Opublikował bardzo ostre i ważne oświadczenie Źródło: Facebook Michał Szpak

Michał Szpak znany jest z pięknego, mocnego głosu, charakterystycznej fryzury i z oryginalnych, barwnych kreacji. Styl, który wypracował sobie młody muzyk, przykuwa wzrok. Chyba nikt nie wyobraża sobie piosenkarza bez burzy loków i scenicznych kostiumów. Kierunek, który obrał, był często powodem hejtu. Michał Szpak ma dość- opublikował ostre oświadczenie.

Michał Szpak przy okazji premiery nowego utworu udzielił ostatnio niezwykle znaczącego wywiadu. Muzyk postanowił poruszyć kwestie społeczne, które w poprzednich miesiącach były wielokrotnie podnoszone przez kandydatów na prezydenta Polski. Wokalista uznał, że nie może być obojętny w czasie, kiedy mniejszości seksualne w Polsce zmagają się mową nienawiści. Jego oświadczenie jest niezwykle ważne. 

Michał Szpak wydał oświadczenie

W mediach społecznościowych Michała Szpaka pojawiło się wyjątkowe zdjęcie. Wokalista pozuje do niego ubrany w tęczową flagę, która jest symbolem mniejszości seksualnych na całym świecie. Podpisem do zdjęcia są słowa z kultowej piosenki Chłopców z Placu Broni "Kocham wolność". W komentarzach pod fotografią dominuje aproobata. Internauci są pełni podziwu dla otwartej postawy Michała Szpaka. Nie brakuje gratulacji i podziękowań za odwagę i słów wsparcia. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

- Chcę Ci podziękować za to, że jesteś sobą i potrafisz podnosić nas na duchu, wpływać na nasze życie pokazując, że można być wolnym zawsze. Bo wolność to stan umysłu. Każdy ma prawo do wolności. Absolutnie każdy! I każdy jest równy! Przecież najważniejsze, to być sobą - napisała jedna z fanek muzyka.

To niejedyny piękny gest, jaki Michał Szpak wykonał w stronę osób ze środowiska LGBT+. Muzyk wspólnie z Barbarą Wrońską nagrał składankę, która ma być formą wsparcia dla osób, które należą do mniejszości seksualnych. Piosenkarz przyznał, że w swojej karierze niejednokrotnie spotykał się z wulgarnymi epitetami i atakami słownymi ze względu na jego styl i sposób bycia. Szczególnie poruszyły go ostatnie słowa prezydenta, Andrzeja Dudy. Muzyk postanowił więc wydać ostre oświadczenie.

Dzisiaj grzeje: 1. Żałoba i smutek w Watykanie, smutne informacje o Ratzingerze. Niestety, nie żyje brat papieża Benedykta XVI

2. Za miesiąc miał zostać ojcem. Nie żyje 28-latek zastrzelony przez policjant

- Żyjemy w jednym z najbardziej homofobicznych krajów w Europie, podczas gdy inne państwa uznają równość wszystkich niezależnie od rasy, wyznania, orientacji czy przynależności do jakiejkolwiek grupy. Mam nadzieję, że ten projekt będzie wsparciem dla wolności. To jest niezwykle ciekawa sytuacja i dowód na to, że jeśli się tylko chce i jest się zdecydowanym, to nie ma rzeczy niemożliwych - podkreślił muzyk w materiale promującym projekt.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pracownik popularnej sieciówki odmówił podania klientce kawy. Zamiast zwolnienia dostał gigantyczny napiwek
  2. Polskie media podały tragiczną informację. Nie żyje legenda polskiego sportu, był idolem dla wielu Polaków
  3. Co się dzieje z Rodowicz? Dziwne i niepokojące doniesienia obiegły media
  4. Wodecki zabrał jeden sekret do grobu. Właśnie go ujawniono, niezwykłe doniesienia, o których nikt nie miał pojęcia
  5. Kolejne kilkaset złotych na dziecko. Wiadomo, komu się należą
  6. Ojciec znęcał się nad synkiem. Pani z prokuratury zalała się łzami, gdy zobaczyła obrażenia chłopca

 
 
 Źródło: Viva

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News