"Powiedziałem biskupowi, że chcę mieć żonę". Ks. Michał przerywa milczenie po ekskomunice

"Powiedziałem biskupowi, że chcę mieć żonę". Ks. Michał przerywa milczenie po ekskomunice Źródło: youtube/Dobre Media Nowej Ewangelizacji

Michał Misiak został ekskomunikowany po tym, jak przyjął protestancki chrzest. Choć był wyjątkowo znanym i lubianym duchownym, do tej pory nie było dokładnie wiadomo, dlaczego podjęto tak radykalną decyzję w sprawie byłego księdza. Teraz skomentował swoje wydalenie z kościoła katolickiego.

Michał Misiak w sobotę z decyzji archidiecezji łódzkiej został ekskomunikowany ze wspólnoty Kościoła. Jak poinformował proboszcz jego parafii, powodem było przyjęcie chrztu w obrzędzie protestanckim, a ponadto odmówił wyznania wiary katolickiej. Wykluczony z kościoła ksiądz postanowił wydać własne oświadczenie.

Były ksiądz, Michał Misiak, komentuje wydalenie z Kościoła katolickiego

Ksiądz znany z wielu akcji i inicjatyw ewangelizacyjnych, między innymi koncertów, odniósł się do ekskomuniki, nagrywając serię filmów na Facebooku. Wyjaśnił w nich swoje stanowisko. Uważa, że kara została nałożona niesprawiedliwie. 

- Tu nie chodzi o jakiś chrzest, tu nie chodzi o wystąpienie z Kościoła katolickiego, ja Kościół katolicki kocham, a na dobrą sprawę, z żadnego kościoła nie zostałem usunięty, jestem w Kościele, kocham Kościół [...] Przyjąłem chrzest tak, jak przedstawia go Biblia, czyli w celu opowiedzenia się za Jezusem. Nie miałem intencji zmiany Kościoła ani nie zgłębiałem aspektu prawnego tego wydarzenia - opowiadał ksiądz.

Jak sam stwierdzi, dalej identyfikuje się jako katolik i nie jest prawdą, że odmówił wyznania wiary katolickiej. Zdradził także, że negocjował z biskupami coś, co zszokuje zapewne niejednego wiernego.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ksiądz Misiak chciał mieć żonę. Rozmawiał o tym z biskupem

Jak Michał Misiak wyznał w swoich szokujących nagraniach, podczas spotkań z biskupem prosił o uchylenie przysięgi celibatu. Hierarchowie kościoła kategorycznie tego zabraniali.

- Walczyłem mocno, jeździłem do biskupa, mówiłem, że sobie nie radzę, że się zakochałem, on mnie przenosił na następną parafię, potem znowu przychodziła przyjaźń, czysta, bez współżycia [...] Powiedziałem biskupowi, że chciałbym mieć żonę - opowiadał były ksiądz.

Biskup pozostawał nieugięty. Twierdził, że Michał Misiak nie może być jednocześnie księdzem i małżonkiem. Powiedział, że albo zostaje wikariuszem w parafii, albo napisze do Watykanu, ale nie o zwolnienie z celibatu, a o wydalenie z kapłaństwa. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Córka legendarnego aktora zmarła w męczarniach na raka jajnika. Osierociła dwójkę dzieci
  2. Cała prawda o mężu Ewy Farnej! Na jaw wyszły jego biznesy, będziecie w szoku, gdy dowiecie się, skąd ma tyle pieniędzy
  3. Ewa Farna skrzętnie ukrywała męża przed mediami. Ma gigantyczny majątek, kim jest?
  4. Pradawny staropolski sposób na komary zwala z nóg. Przynosi piorunujące efekty
  5. Porażająca metamorfoza córki Przybylskiej. Oliwia Bieniuk została zjawiskową blondynką (FOTO)
  6. Mąż pracujący za granicą napisał do żony, że nie może wysłać jej pieniędzy. Gdy zobaczycie jej odpowiedź popłaczecie się ze śmiechu

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News