Wyrzucono uwielbianego gwiazdora TVP! Twierdzi, że to przez jego orientację

Wyrzucono uwielbianego gwiazdora TVP! Twierdzi, że to przez jego orientację

Michał Cessenis jest znanym dziennikarzem i podróżnikiem, który został potwornie potraktowany przez stację TVP. O wszystkim opowiedział mediom, teraz Telewizja Polska broni się jak tylko może. Według podróżnika wszystko spowodowane jest jego orientacją seksualną.

Pytanie na śniadanie jest programem śniadaniowym emitowanym na antenie stacji TVP. Michał Cessenis ze względu na swoje liczne podróże i masę ciekawych historii z nimi związanymi był regularny gościem programu. Jednak teraz się to zmieniło. Na dwa dni przed zdjęciami do programu dziennikarz został poinformowany, że nie wystąpi w nim. Jako oficjalny powód podano jego zbyt częsty udział w programie. Jednak nieoficjalnie jest on zupełnie inny.

Michał Cessenis wyrzucony z Pytania na śniadanie

Z rozmowy przeprowadzonej z pracownikiem stacji Cessenis dowiedział się, że nieoficjalnym powodem rezygnacji z jego udziały w programie jest jego orientacja seksualna. Chodzi dokładniej o zdjęcie, na którym całuje się ze swoim partnerem, który jest politykiem Nowoczesnej. - Usłyszałem, że nieoficjalnie chodzi o moje życie prywatne, a dokładnie o to, że jestem gejem i razem z moim partnerem zamieściliśmy zdjęcie, na którym całujemy się w dniu moich 40-tych urodzin - mówił w wywiadzie dla portalu wirtualnemedia.pl. Dziennikarz jest oburzony tym, co usłyszał. Co więcej, za swoje liczne występy w stacji TVP nigdy nie brał wynagrodzenia. Teraz w programie miała nastąpić promocja jego książki pod tytułem "Made in China". Wszystkie szczegóły występu były ustalone, jednak w ostatniej chwili TVP wszystko odwołało. Oczywiście stacja nie mogła pozostać bez odpowiedzi na słowa dziennikarza.

TVP odpowiedziało na oskarżenia dziennikarza

- Pan Cessanis, wielokrotnie był gościem „PnŚ” i zapewne w przyszłości wciąż będzie tam zapraszany. Odwołanie jego udziału w programie wynikało ze zmiany koncepcji audycji, co w „PnŚ” ma często miejsce ze względu na jego specyfikę. W doborze gości TVP nigdy nie kierowała się orientacją seksualną zapraszanych gości, podobnie jak przy doborze prowadzących audycje. Życie osobiste osób związanych z Telewizją Polską jest ich prywatną sprawą, która nie wpływa na merytoryczną ocenę wykonywanej przez nich pracy  - odpowiada centrum informacji TVP. Dziennikarz jest zszokowany i oburzony zachowaniem stacji TVP, czego nie ukrywa. Jak sam mówił, w jego karierze jeszcze nigdy nie spotkało go coś podobnego. Zadecydował również, że zacznie współpracę z konkurencyjnym programem Dzień dobry TVN, gdzie teraz pojawia się w roli gościa. - Kiedy usłyszałem, że mój występ w "Pytaniu" zostaje odwołany ze względu na moje życie prywatne, jak nieoficjalnie dodała osoba z produkcji, byłem zszokowany. To dyskryminacja w czystej postaci. Zachowanie osób redakcji „PnŚ”, które podjęły taką decyzję uważam za podłe. Nie rozumiem, jak można oceniać ludzi nie przez pryzmat ich dokonań, wiedzy, tylko ze względu na to, jak żyją. A żyję wspaniale, w monogamicznym szczęśliwym związku, który mógłby być przykładem dla wielu innych - mówił oburzony dziennikarz.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Małgorzata Kożuchowska zdruzgotana. Jej plany legły w gruzach
  2. Gwiazda Polsatu walczy z nieuleczalną chorobą. Dowiedziała się o niej za późno
  3. Skandal na antenie TVN! Polityk PiS zaatakował dziennikarza
źródło: wirtualnemedia.pl
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News