Zły stan zdrowia Gorbaczowa. Polityk nie może nawet chodzić

Zły stan zdrowia Gorbaczowa. Polityk nie może nawet chodzić Źródło: Screen / YouTube / BBC News

Michaił Gorbaczow od kilku miesięcy przebywa w szpitalu. Stan zdrowia ostatniego przywódcy ZSRR nie jest najlepszy, nie może chodzić.

Michaił Gorbaczow jest w szpitalu już od pół roku - informuje moskiewskie radio "Echo". Zdaniem redaktora naczelnego stacji, Aleksieja Wieniediktowa, polityk zmaga się z ciężkimi problemami zdrowotnymi od dwóch lat, a teraz nie może nawet chodzić. 

Michaił Gorbaczow w szpitalu. Ma problemy

Według radia "Echo" Gorbaczow trafił do szpitala pół roku temu. Informacje o złym stanie zdrowia byłego przywódcy Związku Radzieckiego pojawiały się już od 2001 i od tej pory spekulacje co jakiś czas powracają. Aleksiej Wieniediktow z "Echa" przyznaje, że Gorbaczow ma problemy zdrowotne.

 - Ostatnie dwa lata były dla niego bardzo trudne - mówił rosyjski dziennikarz.

Polityk skończył w marcu tego roku 88 lat. Według relacji Wieniediktowa, Gorbaczow wciąż jest sprawny intelektualnie. Najwięcej problemu sprawia mu jednak poruszanie się - były prezydent Związku Radzieckiego ma ogromne problemy z chodzeniem.

Michaił Gorbaczow ostatni raz wypowiadał się publicznie o stanie swojego zdrowia 6 czerwca. To wtedy pojawiły się w mediach pierwsze informacje o jego pobycie w szpitalu.

- Jest za wcześnie, by mówić, że widziałem światło na końcu tunelu - mówił polityk.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Noblista i jedyny prezydent

Michaił Gorbaczow był ostatnim przywódcą ZSRR. Władzę w Związku Radzieckim sprawował od 1985 roku, gdy został następcą Konstantina Czernienki na stanowisku Sekretarza Generalnego KPZR. Gorbaczow odciął się od polityki swoich poprzedników i zainicjował proces pieriestrojki, który miał m.in. zmodernizować gospodarkę i zmienić relacje z państwami zachodnimi. 

Dzisiaj grzeje: 1. Nowość od Zenka Martyniuka wbije was w fotele. Król disco-polo wypuścił właśnie petardę, która miażdży „Przez Twe oczy zielone”

2. Wydano ostrzeżenie dla klientów ING i mBanku! Możecie stracić pieniądze

W latach 1990-91 pełnił Gorbaczow urząd prezydenta Związku Radzieckiego i był pierwszą i ostatnią osobą na tym stanowisku. Później ZSRR upadło, a jego kariera polityczna przyhamowała.  został uhonorowany Pokojową Nagrodą Nobla w 1990 roku. Otrzymał ją za działalność prowadzącą do zakończenia zimnej wojny. W ostatnich latach popierał jednak aneksję Krymu przez Rosję.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Przerażony kot jechał na dachu rozpędzonego samochodu. Drżał z przerażenia i cudem uszedł z życiem [WIDEO]
  2. Panna młoda ukroiła tort weselny i zobaczyła coś przerażającego. Musiała interweniować policja
  3. W fontannie na Śląsku dokonano strasznego odkrycia, o którym mówią już prawie wszystkie media w Polsce. Nie mieści się w głowie
  4. Wypłynęły zapomniane notatki. Ujawniają, że przed Polakami ukryto nadzwyczaj prywatne zdjęcia Jana Pawła II zrobione z ukrycia
  5. Nagranie z sypialni Małgorzaty Rozenek w sieci. Nagle jej mąż w łóżku zaczął przeraźliwie krzyczeć, aż was zamuruje

Źródło: Onet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News