Czy Michael Jackson był w Polsce? Kontrowersje po brytyjskim filmie o muzyku

Czy Michael Jackson był w Polsce? Kontrowersje po brytyjskim filmie o muzyku Źródło: flickr.com/Francesco

Michael Jackson w Polsce. Prawie 23 lata temu Król Popu odwiedził nasz kraj. Czy był zadowolony z koncertu oraz czy zdążył spełnić swoje zapowiedzi? Jego koncert pozostał w pamięci wiele polskich fanów, jednak nikt nie spodziewał się tego, co się wtedy wydarzyło. Co takiego stało się na koncercie Michaela Jacksona w Warszawie?

Michael Jackson w Polsce był tylko raz, jednak jego występ do dziś wspominają najwięksi fani Króla Popu, którzy nadal opłakują jego śmierć. W tym roku przypada dziesiąta rocznica śmierci Michaela Jacksona, kompozytora, muzyka i tancerza. Jego słynny moonwalk i robot dance znają chyba wszyscy. 

Michael Jackson urodził się 29 sierpnia 1958 roku. Piosenkarz swoją karierę muzyczną rozpoczął już w wieku sześciu lat, kiedy to wraz z pięciorgiem rodzeństwa tworzył zespół punkowo-popowy The Jackson 5. Pierwszy solowy album wydał w 1971 roku, jednak to album Thriller wydany na przełomie lat 80. i 90. XX wieku, został sprzedany w ponad stu milionach egzemplarzy.

Jego kolejne krążki rozbijały bank, w związku z tym piosenkarz wciąż zaliczany jest do grona najpopularniejszych artystów w historii muzyki, i otrzymał miano Króla Popu. Szacowany nakład jego wszystkich albumów i singli wynosi ponad 750 milionów egzemplarzy. 

Był prekursorem pewnej ery muzyki pop, jest inspiracją dla nowych pokoleń, a jego utwory wciąż puszczane są w wielu stacjach radiowych.

Czy Michael Jackson był w Polsce? Kiedy odbył się jego koncert?

20 września 1996 roku Michael Jackson wystąpił na warszawskim Bemowie. Na jego koncercie pojawiło się ponad 120 tysięcy fanów, na polskiej scenie muzycznej już wtedy przeszedł do historii. 

Kiedy pierwszy raz Król Popu odwiedził Polskę, przyleciał do stolicy na cztery dni. Już na lotnisku czekały na niego tłumy fanów z transparentami, kwiatami i pluszakami. W tym czasie spotkał się między innymi z prezydentem miasta Marcinem Święcickim oraz prezydentem RP Aleksandrem Kwaśniewskim i jego żoną Jolantą. Odwiedził również Dom Dziecka nr 4 przy ulicy Rakowieckiej, w sklepie z zabawkami wydał dwa miliony złotych oraz zapowiedział, że zbuduje tutaj park rozrywki oraz poczyni kilka innych inwestycji, niestety żadna z nich nie doszła do skutku.

Praktycznie od pierwszego wejrzenia zakochał się w Warszawie i powracał do niej jeszcze kilka razy, między innymi w 1997 roku, kiedy zwiedził Pałac w Wilanowie, Pałac Prezydencki i Łazienki Królewskie.

 - Chciałbym też powiedzieć wielką prawdę, sześć razy zwiedzałem cały świat i byłem wszędzie, ale nigdzie nie spodobało mi się tak jak w Polsce. Wizyta w Polsce to spełnienie moich marzeń dziecięcych - powiedział Michael Jackson.

Fani Króla Popu wspominają koncert jako niezapomniane wydarzenie. Kilkugodzinny występ był jednym z bardziej spektakularnych show w historii polskiej muzyki, a z czego słynął Michael Jackson. Koncert był częścią światowej trasy HIStory Tour. Bilety na koncert sprzedały się w ilościach stu tysięcy sztuk, jednak tłum fanów staranował płot i ostatecznie na teren lotniska weszło ponad 120 tysięcy osób. Ochrona nie mogła zapanować nad rzeszą fanów, jedna z fanek wtargnęła na scenę i zaczęła całować Jacksona.

 - Michael zaśpiewał ogółem ponad dwadzieścia piosenek, przerywanych fragmentami jego klipów i wideo-obrazkami z przeszłości. Była to podróż przez całą jego karierę. Pod koniec koncertu zaśpiewał Earth Song. Po trzeciej zwrotce na scenie pojawił się czołg i żołnierz z wycelowanym w pierś Michaela karabinem. Publiczność wstrzymała oddech. Żołnierz jednak powoli opuścił swoje oręże i rozpłakał się jak dziecko. Koncert zakończył hit HIStory. Znów wyły kolumny, wybuchały na niebie fajerwerki, a po scenie snuły się piekielne ognie i dymne zasłony - fragment relacji w magazynie Popcorn.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Ile lat ma syn Justyny Steczkowskiej? Czy gwiazda ma więcej dzieci?
  2. 13 emerytura - wniosek? Wiemy, co trzeba zrobić, żeby dostać świadczenie
  3. Co to znaczy xD? Popularny wśród internautów symbol przyprawia o ból głowy
  4. Ewa Minge bez peruki. Jak dawniej wyglądała słynna projektantka?
  5. Ile zarabiają aktorzy Hollywood? Najbardziej znani śpią na pieniądzach
Następny artykuł