Miażdżący TRIUMF Kaczyńskiego. Opozycja zalała się łzami
Wiadomości Pikio - 28 Listopada 2017

Miażdżący TRIUMF Kaczyńskiego. Opozycja zalała się łzami

Opozycja dwoi się i troi i na wszelkie sposoby próbuje przekonać do siebie wyborców. Jednak próby przeciwników władzy nie przynoszą pożądanego efektu. Zwycięstwo Kaczyńskiego jest miażdżące, co dokładnie widać to w ostatnich badaniach. Przypominamy jednak, że to sondaż, a do tych powinno podchodzić z dystansem.

Wspólny sondaż dla NOWA TV i se.pl przynosi bardzo przykre wiadomości głównie dla formacji opozycyjnych. Okazuje się bowiem, że nawet zjednoczony front partii przeciwnych Prawu i Sprawiedliwości nie jest w stanie pokonać formacji rządzącej. Pytanie zadane ankietowanym brzmiało: "Gdyby wybory do Sejmu odbyły się w najbliższą niedzielę, na którą partię oddałabyś/oddałbyś głos?".ZOBACZ TAKŻE:Ten sondaż ROZSADZIŁ polską politykę. PiS pobił...I tu pojawiają się niezwykle interesujące odpowiedzi. Z tych wynika wręcz, że dwa lata rządzenia niemal nie naruszyły zaufania Polaków do partii Jarosława Kaczyńskiego. Jest wręcz przeciwnie. PiS może liczyć na poparcie aż 43 proc. wyborców.

Zjednoczenie partii opozycyjnych nic nie daje

W przypadku takiego wyniku wszystkie partie opozycyjne nawet jednocząc swoje siły, nie są w stanie zbliżyć się do partii Jarosława Kaczyńskiego. Platforma Obywatelska ma w sondażu 19 proc., Nowoczesna 9 proc., Sojusz Lewicy Demokratycznej 6 proc., natomiast Polskie Stronnictwo Ludowe balansuje na granicy wejścia do Sejmu z wynikiem 5 proc. W sumie daje to "zaledwie" 39 proc., co sprawia, że formacje opozycyjne mogą jedynie zalać się łzami. Wyniki pozostałych ugrupowań również są dla Prawa i Sprawiedliwości dobrą nowiną. Ruch Kukiz'15 może liczyć na 11 proc poparcia. W tym jednak przypadku bardziej cieszyć się mogą rządzący niż opozycja. Lider tej formacji, Paweł Kukiz, już nie raz dawał do zrozumienia, że wcale nie myśli przyłączyć się do sojuszu opozycji. Zamiast tego raz popiera decyzje PiS, a raz się od nich wyraźnie odcina, bez jednoznacznego atakowania partii rządzącej.

Wygrana Kaczyńskiego niezaprzeczalna

Partie, które nie weszłyby do Sejmu to Razem z 4 proc. poparciem oraz Wolność z jeszcze gorszym wynikiem - 3 proc. To także powód do dumy dla Kaczyńskiego. Wejście tych ugrupowań rozdrobniłoby scenę polityczną, co jest nie w smak politykowi, który liczy na jej scementowanie.ZOBACZ TAKŻE:Szokujący sondaż. PiS ma dwa razy więcej niż cała opozycjaOdpowiedzialnym za badanie jest Instytut Badań Pollster. Ten przeprowadził swój sondaż 21 i 22 listopada na grupie ponad tysiąca osób. Błąd oszacowania może wynieść maksymalnie 3 punkty procentowe.
Te MEMY najlepiej podsumowują 2 lata rządów PiS!Te MEMY najlepiej podsumowują 2 lata rządów PiS!Czytaj dalej
9 największych kompromitacji rządu PiS9 największych kompromitacji rządu PiSCzytaj dalej
Źródło: se.pl
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News