Debata, od której być może zależało kto wygra wybory prezydenckiego w Stanach Zjednoczonych, zelektryzowała cały świat. Eksperci i internauci na gorąco wyrażali swoje zdanie.

Według ekspertów, starcie między Donaldem Trumpem a Hillary Clinton zdecydowanie wygrała była Pierwsza Dama. Z kolei internauci mają zgoła odmienne zdanie na ten temat. Według zdecydowanej większości amerykańskich ankiet, to Donald Trump wyszedł zwycięsko z pierwszego boju. W największej sondzie zwyciężył Trump, aczkolwiek niewielką przewagą.

Donald Trump zdominował debatę, aczkolwiek nie wszystkim odpowiadał jego styl. Kierował w stronę oponentki złośliwe komentarze i przerywał jej wypowiedzi. Z kolei Hillary Clinton dała się przycisnąć do ściany, aczkolwiek starała się zachowywać spokój. Wskazuje się, że Trump wypadł dobrze w części o gospodarce, a później było gorzej. Clinton podkreślała, że „Trump żyje w swojej rzeczywistości i nie rozumie pewnych rzeczy”.

– Powiedziałem, że ona nie ma wigoru. Żeby być prezydentem tego kraju trzeba mieć wigor. Nie wierzę, że ona go ma – Trump.

– Jeśli będzie podróżował do 112 krajów na negocjacje albo spędzi 11 godzin zeznając przed komitetem, będzie mógł mi mówić o wigorze – Clinton.

– Hillary ma doświadczenie, ale to jest złe doświadczenie – Trump.

– Donald krytykował mnie za przygotowywanie się do debaty. Tak, przygotowywałam się. Wiecie jeszcze po co? Przygotowywałam się do bycia prezydentem i to chyba dobrze – Clinton.

– Donald, wiem, że żyjesz w swojej rzeczywistości, ale fakty są inne – Clinton o TPP.

– Nie wierzę, że on kiedyś ujawni swoje zeznania podatkowe, ponieważ on coś ukrywa – Clinton.

– Ujawnię swoje zeznania podatkowe wbrew moim prawnikom, jeśli Hillary ujawni 33 000 maili, których nigdy nie usunęła – Trump.

– Typowy polityk. Tylko gadanie, zero akcji. Brzmi dobrze, ale nie wychodzi. Nigdy się nie uda – Trump o planach ekonomicznych Clinton.

– Chcę pomagać naszym sojusznikom, ale nie możemy tracić miliardów dolarów. Nie możemy być policjantem świata i wszystkich chronić, kiedy nam nie płacą odpowiednio – Trump o sojuszach USA.

Trump miał w życiu dużo szczęścia, naprawdę wierzy, że będzie nam lepiej, jeśli będziemy pomagać bogatym – Clinton.

– Mówisz o ISIS, a byłaś tam, gdy ISIS dopiero powstawało, byłaś sekretarzem stanu. Dziś, ISIS jest w 30 krajach i ty dopiero chcesz ich powstrzymać? Nie wierzę w to – Trump.

– To jest człowiek, który nazywał kobiety świniami, grubasami, sukami. Mówił, że ciąża jest niewygodą dla pracodawców – Clinton.

– Największym propagandzistą w jej sztabie są reżimowe media – Trump.

– On ma za sobą długą historię rasistowskich zachowań – Clinton.

– Pod koniec wieczoru zostanę chyba obwiniona o wszystko – Clinton.

– Czemu nie? – Trump.

https://youtu.be/8j3KXg0b7UY

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :

...

Zobacz również