Jak każdego 10 dnia miesiąca, prezes Prawa i Sprawiedliwości zjawił się na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie na „miesięcznicy smoleńskiej”. Lider obozu władzy tradycyjnie wygłosił płomienne przemówienie. Na nie zareagował jeden z jego najbardziej znanych politycznych przeciwników – Roman Giertych.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości podczas każdego swojego przemówienia na miesięcznicach smoleńskich przekonywał swoich zwolenników, że wszyscy niebawem poznają prawdę o katastrofie smoleńskiej tj. przede wszystkim: jak do niej doszło i kto jest za nią odpowiedzialny.

Wyborcy PiS z pewnością musieli się teraz zdziwić, ponieważ prezes Kaczyński oświadczył zebranym na Krakowskim Przedmieściu zwolennikom obecnego obozu władzy, że ani jego formacja, ani on sam wciąż nie znają prawdy i prawdopodobnie nigdy jej nie poznają.

– Poznamy prawdę albo stwierdzenie, że prawdy ustalić się nie daoświadczył zebranym na Krakowskim Przedmieściu, Jarosław Kaczyński.

Na reakcję jego przeciwników politycznych nie trzeba było długo czekać. Najbardziej echem odbiła się w sieci reakcja byłego sojusznika Kaczyńskiego – Romana Giertycha, który teraz jest jednym z głównych wrogów prezesa Prawa i Sprawiedliwości.

Tak upamiętnia się Smoleńsk - znane pomniki w Polsce i na świecie [ZDJĘCIA]