Oto pierwszy problem Morawieckiego. Miażdżące Polskę opinie przyjęte

Oto pierwszy problem Morawieckiego. Miażdżące Polskę opinie przyjęte

Początek sprawowania urzędu premiera przez Mateusza Morawieckiego przyniesie mu ogrom wyzwań. Jednym z nich będą bez wątpienia dwie miażdżące opinie na temat naszego kraju, które zostały właśnie przyjęte.

Komisja Wenecka zajęła swoje stanowisko w sprawie ustaw o Sądzie Najwyższym oraz KRS, a także połączeniu stanowiska ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego. Pierwszą ze spraw nazwała ona "poważnym zagrożeniem" dla polskiego sądownictwa. W drugiej doradziła natychmiastowy rozdział funkcji. ZOBACZ TAKŻE: Mamy zdjęcie żony Morawieckiego! Tak wygląda „Tajemnicza Iwonka”

Opinie zostały przyjęte

Co ciekawe, przedstawiciele Komisji nie mogli tym razem zebrać się w Polsce, gdyż nie udało im się uzgodnić terminu z przedstawicielami krajowej Rady Ministrów. W obradach wziął jednak udział stały przedstawiciel RP przy Radzie Europy Janusz Stańczyk, który podzielił się oficjalnie stanowiskiem polskiego rządu w tej sprawie. ZOBACZ TAKŻE: Sensacja! Znamy kulisy współpracy Morawieckiego z Tuskiem Fot. Twitter Fot. Twitter
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News