Przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości oraz kierownictwo partii niezwykle hucznie obchodzą drugą rocznicę swoich rządów. Wszystkie ich wystąpienia wypełnione są więc wzajemnymi pochwałami oraz podkreślaniem powodzenia takich projektów jak „Rodzina 500+”. Uśmiechy z twarzy członków parlamentu oraz samego prezydenta zapewne zniknęły jednak, kiedy zapoznali się oni z wynikami najnowszego sondażu, do którego należy podejść oczywiście z należytym dystansem.

Chociaż samo Prawo i Sprawiedliwość wciąż pochwalić się może wysokim poparciem społecznym, zaufanie do członków Sejmu oraz Senatu, a także głowy państwa znacząco spada. Pokazały to dobitnie wyniki najnowszego badania, które przeprowadzone zostało w ostatnim czasie przez CBOS.

Obecnie działalność Andrzeja Dudy ocenia pozytywnie 62 proc. społeczeństwa. Negatywnie wyraziło się o nim 29 proc. ankietowanych, a 9 proc. postanowiło powstrzymać się od głosu, stwierdzając, że nie mają oni zdania na ten temat.

Pracę Sejmu ocenia pozytywnie obecnie 31 proc. respondentów. Podobną opinię o Senacie ma 29 proc. z nich. Działań izby niższej parlamentu nie pochwala obecnie 54 proc. społeczeństwa, izby wyższej za to – 45 proc.

Zaskakujące zmiany

Co ciekawe, niezadowolenie z działań parlamentarzystów oraz Andrzeja Dudy wzrosło. W przypadku głowy państwa różnica wynosi 5 pkt proc. Poparcie dla jego pracy spadło za to o 6 pkt proc.

W przypadku Sejmu ilość negatywnych opinii wzrosła o 4 pkt proc. Pozytywne zdanie o pracy niższej izby parlamentu wyraziło także o 5 pkt proc. mniej obywateli niż w poprzednim badaniu. Jeżeli chodzi o Senat, liczba respondentów oceniających jego działania dobrze spadła aż o 7 pkt proc. Negatywną opinię na temat pracy senatorów zadeklarowało za to o 3 pkt proc. ankietowanych więcej.

Tak żyje Andrzej Duda [ZDJĘCIA]


Duda z Tuskiem na Święcie Niepodległości? To musiało się tak skończyć... [MEMY]

...

Zobacz również