To referendum wyjaśni wszystko. Wściekli Polacy mają już bowiem dość. Chcą odwołania prezydenta, który ich zdaniem kompletnie nie nadaje się do pełnienia swojej funkcji. Jak przekonują, miarka się przebrała i trzeba w końcu wymierzyć sprawiedliwość politykowi.

Bytom w ostatnich latach ewidentnie nie ma szczęścia do prezydentów. W 2012 roku odwołano ze stanowiska Piotra Koja, a wraz z nim całą radę miejską. Teraz na cenzurowanym znalazł się Damian Bartyla. Losy polityka rozstrzygną się 3 grudnia w referendum o odwołaniu prezydenta.

Damian Bartyla został wybrany na urząd w 2014 roku, wygrywając wybory w pierwszej turze. Dymisji prezydenta Bytomia chce rada miasta, która na początku września podjęła uchwałę w tej sprawie.

ZOBACZ TAKŻE: WSZYSTKO JASNE! Ten sondaż rozwiewa wątpliwości, kto wygra w Warszawie

Afery pogrążą prezydenta?

Bezpośrednią przyczyną decyzji rady miejskiej było nieudzielenie absolutorium Bartyli z wykonania budżetu za 2016 rok. Budżet miasta negatywnie zaopiniowała także Regionalna Izba Obrachunkowa w Katowicach.

Pozycję prezydenta osłabiły również liczne afery, które miały miejsce za jego kadencji w Bytomiu. Do najgłośniejszych z nich należały kwestie związane z podejrzanym sponsoringiem klubów sportowych przez Bytomskie Przedsiębiorstwo Komunalne. Damian Bartyla obwiniany jest również o zadłużenie miasta, które szacowane jest na prawie pół miliarda złotych.

ZOBACZ TAKŻE: Radny ze Skierniewic chce testów wiedzy dla samorządowców

Referendum w prezydenta

Przeciwko prezydentowi Bytomia sprzysięgli się również jego poprzednicy. Janusz Paczocha, Józef Korpak, Marek Kinezyk i Piotr Koj wystosowali wspólne oświadczenie, w którym apelują do mieszkańców o odwołanie prezydenta.

Uważamy, że Bytom znajduje się w fatalnym, kryzysowym położeniu, a Ratusz utracił zdolność skutecznego zarządzania problemami miasta. Apelujemy o udział w referendum, aby przerwać kryzys we władzach Bytomia. Zagłosujmy za odwołaniem prezydenta Damiana Bartyli, aby dać naszemu miastu nową szansę – przekonują prezydenci.

Politycy twierdzą, że bytomianie stracili do Bartyli zaufanie i zdjęcie go z urzędu jest koniecznością.

– Wobec utraty zaufania wielu bytomian i większości radnych Rady Miejskiej do urzędującego prezydenta, przedłużanie tego stanu rzeczy do przyszłorocznych wyborów to najgorszy możliwy scenariusz dla Bytomia. Dlatego popieramy referendum w sprawie odwołania prezydenta miasta, a udział w nim uznajemy za konieczność – czytamy w oświadczeniu.

Kampania w internecie

Od pewnego czasu funkcjonuje strona referendumwbytomiu.pl, na której znajdują się informacje dotyczące głosowania, ale również zgubnej, zdaniem autorów, polityki prezydenta Bartyli.

Źródło: dziennikzachodni.pl

Jak relaksuje się Beata Szydło? Na to byś nie wpadł! Zaskakujące pasje polityków


Zakład, że nie poznajesz tego znanego polskiego polityka?! Niesamowite metamorfozy wybrańców narodu

...

Zobacz również