Miała zaledwie 26 lat. Polska gwiazda sportu nie żyje

Miała zaledwie 26 lat. Polska gwiazda sportu nie żyje Źródło:

Nie żyje jedna z wielkich nadziei i gwiazd polskiego sportu. 26-letnia zawodniczka, która odnosiła ogromne sukcesy w swojej dyscyplinie była uważana za najlepszą polską zawodniczkę młodego pokolenia w swojej dyscyplinie. 

Magdalena Mielnik była młodzieżową mistrzynią Europy w aquathlonie (odmiana triathlonu bez jazdy na rowerze) oraz wicemistrzynią Polski w triathlonie. Polka marzyła o medalach wielkich imprez, a specjaliści wróżyli jej wielką przyszłość. Dynamicznie rozwijającą się karierę triathlonistki przerwała jednak poważna choroba.

"Nie boję się już niczego"

Oprócz wielkiego sportowego talentu, Magdalenę Mielnik miała też wielkie serce. Chętnie pomagała innym. Z jej inicjatywy w Olsztynie powstała szkółka mająca przygotowywać młodych adeptów triathlonu. Jeszcze niedawno wszystko wskazywało na to, że najgorsze jest już za zawodniczką. Problemy zdrowotne, które trapiły ją od kilku miesięcy wydawały się zażegnane, a Mielnik powróciła do treningów. - Teraz nie boję się już niczego. Czuję, że w tym roku dojrzałam zawodniczo. Czuję się kompletna. Każdą dyscyplinę mam na fajnym, równym poziomie - mówiła niedawno w audycji na antenie Radia Olsztyn. Magdalena Mielnik odeszła we wtorek wieczorem w wieku 26 lat. Termin i miejsce pogrzebu na razie pozostają nieznane.
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News