Miała na swoim koncie 150 filmów. Nie żyje

Miała na swoim koncie 150 filmów. Nie żyje Źródło: fot. wikimedia.org

Gwiazda filmu podziwiana przez miliony za charyzmę i innowacyjność zmarła nagle w wieku 54 lat. Aktorka, która wystąpiła w ponad 150 filmach, była ikoną kinematografii i przykładem dla koleżanek po fachu. Dziś odejście Sridevi Kapoor opłakuje cały naród.

Sridevi Kapoor zmarła wczoraj nagle w Dubaju. Indyjska artystka wystąpiła w ponad 150 filmach produkcji Bollywood i nie tylko. Użyczyła swojego talentu w obrazach nagranych w językach tamilskim, telugu, malajalam, kannada i hindi. ZOBACZ TAKŻE: Wstrząsające. Tak wyglądały ostatnie chwile Kotulanki Pochodząca z Sikavasi artystka pojawiła się w uważanych w Indiach za klasyczne filmach "Mr India", "Chandni" (Światło księżyca), "ChaalBaaz" (Oszust), czy "Sadma" (Wstrząs). W 2013 roku federalny rząd Republiki Indii odznaczył ją najwyższym wysokim orderem cywilnym za wybitne osiągnięcia, Padma Shri.

Trudna kariera Sridevi Kapoor

Gwiazda była uważana za jedną z niewielu aktorek, które osiągnęły komercyjny sukces bez wsparcia ze strony popularnego męskiego bohatera. W przemyśle filmowym pracowała od czwartego roku życia. Przyczyną jej zgonu był atak serca. ZOBACZ TAKŻE: Gwiazda „M jak Miłość” brutalnie pobita O tej ogromnej stracie dla indyjskich kultury i sztuki poinformował także premier państwa, Narendra Modi. Polityk zaznaczył, iż "jest zasmucony przedwczesną śmiercią znanej aktorki Sridevi". - Była weteranką przemysłu filmowego, której długa kariera obejmowała różnorodne role i niezapomniane występy. Moje myśli są z rodziną i wielbicielami w tej godzinie smutku - dodał. źródło: rmf24.pl Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News