Poprowadził kraj do zwycięstwa. NIE ŻYJE, żałoba ogłoszona

Poprowadził kraj do zwycięstwa. NIE ŻYJE, żałoba ogłoszona

Nikt nie wątpi, że był to prawdziwy wirtuoz. Henri Michel na swoim koncie miał bowiem mistrzostwo świata, które zapewniło mu rozgłos na całym globie. Dziś świat obiegła smutna wieść o jego śmierci.

W wieku 70 lat umarł bowiem Henri Michel. O jego odejściu informują francuskie media. Francuz był prawdziwym geniuszem piłki nożnej. Swoją karierę zaczął w latach 60. XX wieku. W 1966 roku występował bowiem w roli pomocnika w klubie AS Aixoise. Dwa lata później przeniósł się do FC Nantes, gdzie grał kolejnych 14 lat. W tym czasie rozegrał 531 meczów i zdobył 81 bramek. Natomiast w latach 1969-1980 był członkiem reprezentacji Francji. W sumie na swoim koncie miał trzy tytuły mistrzowskie, pięć wicemistrzowskich i Puchar Francji z 1979 roku.

Henri Michel - bohater nie tylko Francuzów

W latach 80. zajął się pracą trenera. Najpierw pod jego skrzydła trafili Francuzi. To właśnie z reprezentacją, w której grał jeszcze niedawno, zdobył w 1984 roku mistrzostwo olimpijskie. Z kolei w 1986 roku zdobył ze swoimi rodakami brązowy medal mistrzostw świata. Kiedy zrezygnował z kierowania francuską reprezentacją zajął się trenowaniem Kameruńczyków. 4 lata później wziął się za pracę trenera w reprezentacji Maroka. Trenował także futbolistów z Gwinei Równikowej, Tunezji oraz Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Co ważne, był pierwszym selekcjonerem w historii, który wprowadził Wybrzeże Kości Słoniowej na mistrzostwa świata. Miało to miejsce podczas mundialu w 2006 roku. Jego odejście jest opłakiwane więc nie tylko we Francji. Żałobę ogłosili wszyscy, którzy mieli z Michelem do czynienia. Jak bowiem mówią, był to nie tylko wybitny piłkarz i trener, ale także wspaniały człowiek.ZOBACZ TAKŻE:
1. Nie żyje dziennikarz. Zmarł podczas relacji live 2. Miał wszystko, pieniądze, bogactwo. NIE ŻYJE, umarł jak menel źródło: radiozet.pl
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News