Świat seksualności wciąż jest w wielu aspektach niezbadany lub niepojęty. Jedną z dotąd niewyjaśnionych tajemnic jest kobiecy orgazm. Co go powoduje, co na niego wpływa, z czym jest związany najbardziej? Na te pytania próbują odpowiedzieć australijscy naukowcy.

Grupa badawcza z Uniwersytetu w Queensland przeprowadziła poważne badanie za pomocą pogłębionych wywiadów z ponad 100 kobietami. Naukowcy pytali respondentki o ich doświadczenia seksualne oraz doświadczane orgazmy i partnerów seksualnych.

Z przeprowadzonych badań wyciągnęli interesujące wnioski i postawili dość zaskakujące hipotezy. Jak twierdzą, kobiecy orgazm może wcale nie być związany z cechami seksualnymi mężczyzn. Z badania wynika bowiem, że kobiety przeżywają więcej orgazmów z mężczyznami, którzy wykazują cechy, które wskazują na to, że mogą być dobrymi partnerami i rodzicami.

A zatem to nie cechy fizyczne są przez kobiety wymieniane jako najbardziej pozytywne u partnerów seksualnych. O wiele ważniejsze jest, by mężczyzna był bardziej inteligentny, ambitny i zaradny od innych. Częściej szczytują też kobiety z mężczyznami lepiej zarabiającymi i wyższymi od pozostałych.

Mniej zaskakujące, a także często wymieniane jako pozytywne cechy, to także doświadczenie seksualne, czy przyjemny zapach. Dla kobiet ważne jest, by mężczyzna dobrze się z nimi w łóżku komunikował. Wreszcie także atrakcyjność fizyczna, ta jednak jest wymieniana znacznie rzadziej. Wśród interesujących cech kobiety zaznaczają także poczucie humoru.

W badaniu wykazano, że zupełnie inny typ mężczyzn wybiorą kobiety doświadczone seksualnie, niż ich mniej zaawansowane w tej dziedzinie koleżanki. Najbardziej ze wszystkiego jest interesujące to, czego w badaniu dowiedziono zupełnie przypadkowo. Okazuje się, że dla kobiet znacznie ważniejsza od jakości przeżywanych orgazmów – jest ich ilość.

Kandydatki Miss Polonia 2017 w bikini - która podbije serca Polaków?


Ile dała, żeby mieć TAKIE ciało? Oto pierwsza polska żywa Barbie!

...

Zobacz również

Zobacz również