Mężczyzna z syndromem Downa był głodzony w szpitalu. Przez 10 dni umierał w cierpieniu

Mężczyzna z syndromem Downa był głodzony w szpitalu. Przez 10 dni umierał w cierpieniu Źródło: FB/Hodge Jones & Allen

Mężczyzna był słodki i zabawny. We wspomnieniach przyjaciół i rodziny, w jego towarzystwie nie można było się nudzić. Okazuje się, że teraz siostra 61-latka chce dociec prawdy. Wyciągnie konsekwencje wobec mężczyzny, który był... głodzony w szpitalu.

Mężczyzna z syndromem Downa, pomimo swojej choroby, nie poddawał się. Giuseppe 'Joe' Ulleri z Menchesteru został brutalnie potraktowany przez pracowników szpitala, którzy przez 10 dni nie podawali mu jedzenia. Sprawę postanowiła opowiedzieć mediom jego siostra - Ria. 

Ria mówi o historii swojego brata. 61-letni mężczyzna z syndromem Downa umierał w cierpieniu

W lutym Giuseppe niespodziewanie stracił przytomność w swoim domu. Natychmiast został przewieziony do odpowiedniej placówki. Tam, okazało się, że pracownicy nie mogą dojść do porozumienia, jak powinni odżywiać mężczyznę.

Lekarze próbowali się konsultować z innymi ekspertami. Decyzję odkładano, a sam Giuseppe niestety - nie otrzymywał w tym czasie posiłków. Tę wersję postanowiła przedstawić "Daily Mail" siostra mężczyzny - Ria.

- Dopiero w trakcie dochodzenia dowiedzieliśmy się, jak bardzo był zaniedbywany. To było przerażające. To co z nim zrobili, było okrutne.

Kobieta postanowiła, że nie zostawi tej sprawy. W mediach opowiedziała o samym pobycie brata w szpitalu i fakcie, że to niewyobrażalne zostawić kogoś bez jedzenia przez 10 dni!

Siostra wspomina mężczyznę. Był niezwykły

Ria podzieliła się z dziennikarzami również faktem, że pomimo syndromu, Joe był niezwykłym mężczyzną. Ci, którzy go otaczali byli zachwyceni jego poczuciem humoru oraz faktem, że jest osobą niezwykle pogodną. Zdaniem kobiety, nie zawsze był rozumiany przez innych, ale doskonale rozumiał siebie i z pewnością nigdy nikomu nie zagrażał.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wielka Brytania stanęła więc w obliczu tragedii. Jak się okazuje, mężczyzna z pewnością mógłby uniknąć tak okrutnej śmierci, gdyby nie fakt, że lekarze podjęliby decyzję natychmiast. Zrozpaczona rodzina i przyjaciele zapowiedzieli, że chcieliby dowiedzieć się, kto był bezpośrednio odpowiedzialny za tę decyzję.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Marek Piekarczyk stracił dziecko. Wstrząsające wyznanie: „Zrobili sobie imprezkę na oddziale”
  2. Uwielbiany aktor "M jak Miłość" zmarł w męczarniach na raka. Bardzo bał się śmierci
  3. 22-latka chciała mieć lepszy widok. Spadła z 9 metrów
  4. Dzień Bez Alkoholu to nie to samo, co Ogólnopolski Dzień Trzeźwości. Czym się różnią?
  5. Partnerka Karolaka ostro o strajku nauczycieli. "Czy to nie aby skrajny egoizm?

źródło: Daily Mail

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News