O ciąży Trystana Reese’a pisaliśmy już w połowie czerwca. Ten transseksualny mężczyzna z USA po operacji zmiany płci pozostawił żeńskie organy, by móc mieć dziecko ze swoim partnerem, Biffem Chaplowem. Jak poinformował Trystan, udało się – obwieścił światu, że urodził zdrowe dziecko.

Na początku sierpnia Trystan odtrąbił sukces. Mężczyźnie po 9 miesiącach ciąży udało się urodzić zdrowe dziecko. Reese i jego partner są szczęśliwi. Poprzednie próby spłodzenia potomstwa spełzały na niczym. Transseksualista nie był w stanie nosić ciąży do końca. Tym razem był pod czujną opieką lekarzy.

Tak chroniona ciąża dała swoje efekty, dzięki czemu Reese został kolejnym mężczyzną na świecie, który urodził. Jak sam mówi, już dotąd był spełnionym rodzicem z dwójką adoptowanych dzieci. Uczucie trzymania w ręce dłoni urodzonego niemowlęcia to jednak nieporównywalne z niczym szczęście. Nowy członek rodziny to chłopiec, któremu para nadała imię Leo.

– Czekaliśmy na niego bardzo długo, wiele czasu staraliśmy się, żeby pojawił się na świecie. To niezwykłe szczęście móc trzymać jego maleńką dłoń – komentuje Trystan.

Nie obyło się jednak bez ataków ze strony prawicy. Trystan i Biff zostali wystawieni na falę ogromnej krytyki, kiedy zrobiło się o nich głośno w czerwcu. Internet zaroił się od obraźliwych komentarzy, a nawet życzeń śmierci pod adresem pary. Tak było także po wieści o porodzie i narodzinach Leo. Jak jednak mówi Chaplow, groźby i krytyka pozostały na szczęście w internecie, gdzie „każdy czuje się anonimowy, czuje, że może sobie pozwolić na więcej”. Na żywo para miała otrzymywać jedynie wsparcie i ciepłe słowa.

źródło: facebook.com/BiffandI
źródło: facebook.com/BiffandI
źródło: facebook.com/BiffandI
źródło: facebook.com/BiffandI

ZOBACZ TAKŻE:

https://www.youtube.com/watch?v=BDQNFq1uh2w

...

Zobacz również