W Iławie w województwie warmińsko-mazurskim doszło do przerażającego zdarzenia. Przechadzający się brzegiem jeziora mężczyzna, został brutalnie zgwałcony. Sprawą zajął się już miejscowy wymiar sprawiedliwości. 

Informację o zdarzeniu z 17 września potwierdziła dziś Policja, która zatrzymała 32-letniego recydywistę. Mężczyzna wyszedł niedawno z Zakładu Karnego w Iławie i od razu wszedł w konflikt z prawem. Przestępca znajduje się już w miejscowym areszcie.

 Rzeczywiście, w centrum Iławy doszło do napaści na młodego mężczyznę. Zakwalifikowaliśmy to jako rozbój, sprawę przejęła iławska prokuratura – przekazała Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka KPP w Iławie.

Gwałciciel jest mieszkańcem Iławy i decyzją sądu umieszczono na trzy miesiące w areszcie. Zarówno ofiara, jak i oprawca są już po przesłuchaniach. Prokuratura postawiła 32-latkowi dwa zarzuty, rozboju w warunkach recydywa oraz gwałtu. Za pierwszy z nich grozi do 18 lat więzienia, za gwałt od 2 do 12. Przestępca przyznał się do winy. Prokurator Jan Wierzbicki przyznaje, że nigdy nie spotkał się z takim zdarzeniem.

źródło: ilawa.wm.pl

Plaże to miejsce relaksu ale i przerażających, seksualnych zbrodni. Oto najgorsze z nich

Zobacz również