Warszawska policja zatrzymała mężczyznę, który chciał się podpalić pod budynkiem polskiego Sejmu. Niedoszły samobójca został przewieziony do szpitala.

W poniedziałkowe przedpołudnie, patrolujący okolice Sejmu policjanci zostali powiadomieni przez przechodniów o dziwnym zachowaniu starszego mężczyzny w pobliżu polskiego parlamentu. 70-latek oblewał się nieznaną substancją i zmierzał w kierunku budynku Sejmu.

Funkcjonariusze podjęli interwencję, wobec mężczyzny, który swoim zachowaniem stwarzał zagrożenie dla swojego życia i zdrowia. Został przewieziony do szpitala – poinformował rzecznik warszawskiej policji.

Jak udało się również ustalić mediom, mężczyzna miał zamiar się podpalić. Nie wiadomo jednak jakie motywy nim kierowały.

To nie pierwsza taka sytuacja w ostatnich latach. W 2013 roku 54-letni wówczas mężczyzna podpalił się pod Kancelarią Premiera. Jak później tłumaczyła jego żona, zrobił to z biedy, w którą – jego zdaniem – wpadł przez polski rząd.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


bh, źródło: rmf / fakt

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.