Mężczyzna w żyłach zamiast krwi miał po prostu tłuszcz. Przerażeni lekarze w życiu nie widzieli czegoś podobnego

Mężczyzna w żyłach zamiast krwi miał po prostu tłuszcz. Przerażeni lekarze w życiu nie widzieli czegoś podobnego Źródło: pxfuel.com

Mężczyzna miał w żyłach taką ilość tłuszczu, że jego krew zmieniła kolor. Wyglądem przypominała mleko. Lekarze, którzy zobaczyli próbki, nie mogli uwierzyć własnym oczom. Życie pacjenta było poważnie zagrożone.

Mężczyzna zgłosił się do szpitala z tzw. ekstremalną hipertójglicerydemią. Aby wyleczyć ten stan, lekarze korzystają z techniki zwanej plazmaferezą, podczas której najpierw usuwa się osocze z krwi pacjenta, następnie eliminowany jest nadmiar toksycznych składników, po czym zwraca się choremu przefiltrowaną, czystą krew. Okazało się, że w przypadku tego pacjenta zabieg nie przebiegł pomyślnie. Tłuszcz obecny w jego krwi zatkał sprzęt.

Mężczyzna miał tyle tłuszczu we krwi, że zapchał nim sprzęt medyczny

Kiedy 39-letni Niemiec został poddany klasycznemu zabiegowi plazmaferezy, jego gęsta i tłusta krew zatkała maszynę dwukrotnie. Lekarze nigdy wcześniej nie mieli do czynienia z podobnym przypadkiem, dlatego wymagał on innego podejścia. Usunięcie ekstremalnie niebezpiecznego poziomu tłuszczu z krwi pacjenta było konieczne, żeby utrzymać go przy życiu. Poziom trójglicerydów w jego krwi był 36 razy wyższy niż tzw. bardzo wysoki poziom, który wynosi około 18000 mg/dl. 

Mężczyzna na skutek zatłuszczenia krwi cierpiał na mdłości, migrenę oraz często wymiotował. W pewnym momencie stracił przytomność i znalazł się w stanie wegetatywnym. Wszystko za sprawą otyłości oraz cukrzycy, którą ignorował, gdyż nie przyjmował leków zgodnie z zaleceniami lekarzy. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Lekarze wykorzystali starożytną metodę leczenia

Lekarze byli zmuszeni poddać pacjenta zabiegowi puszczania krwi. To metoda znana już w starożytności, którą przestano stosować w XIX wieku. Na oddziale intensywnej terapii medycy pobrali dwa litry krwi od mężczyzny i zastąpili ją zapasami koncentratów czerwonych krwinek, świeżo zamrożonego osocza i roztworem soli fizjologicznej.

Dzisiaj grzeje: 1. Jolanta Kwaśniewska zdradziła prawdę o byciu Pierwszą Damą. Nie było łatwo

2. Nie żyje gwiazdor "M jak miłość", "Klanu", "Ekstradycji" i innych największych hitów. Smutna wiadomość obiegła media

Metoda zadziałała i pozwoliła obniżyć poziom trójglicerydów. Pięć dni po zabiegu pacjent nie miał już żadnych objawów neurologicznych.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Działacz ostrzega Kurskiego przed tragedią na Sylwestrze Marzeń. Nagranie, dające do myślenia
  2. Ceny w 2020 r. zwalają z nóg. Najbardziej podrożeje kilka podstawowych rzeczy
  3. Ojciec przez 4 lata wykorzystywał nastoletnią córkę. Gdy trafiła do szpitala z ostrym bólem brzucha, stało się najgorsze
  4. Skandal na weselu. Z zemsty na narzeczonej upokorzył ją nagraniem z ukrytej kamery na oczach gości
  5. Niewyobrażalne, nie do opisania. Córka Gessler zamieściła najbardziej skandaliczne zdjęcie roku

Źródło: Wprost 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News