Nie żyje Stefan Liwski. Wybitny specjalista i żołnierz AK

Nie żyje Stefan Liwski. Wybitny specjalista i żołnierz AK Źródło: Unsplash/ Paolo Nicolello

Zmarł Stefan Liwski. Mężczyzna miał 98 lat. Był bardzo zasłużonym Polakiem, co znalazło odzwierciedlenie w wielu odznaczeniach, które zawisły na jego piersi.

Stefan Liwski zmarł 28 sierpnia. Mężczyzna jest wspominany przez Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego, gdzie przez długi czas był wykładowcą, a w latach 1972-1981 pełnił funkcję I Zastępcy Rektora. Stefan Liwski był również odznaczanym weteranem wojennym. 

Nie żyje Stefan Liwski. Mężczyzna miał 98 lat

- Z głębokim żalem zawiadamiamy, że dnia 28 sierpnia 2019 roku zmarł 
 Prof. dr hab. inż. Stefan Liwski Prorektor ds. Nauki, I Zastępca Rektora Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie w latach 1972 – 1981 (...) Żegnamy wybitnego badacza, cenionego dydaktyka, wychowawcę wielu pokoleń młodzieży akademickiej. Cześć Jego pamięci! - poinformowała na swojej stronie SGGW.

Stefan Liwski urodził się 2 sierpnia 1921 roku w Olszewnicy. W 1939 roku ukończył naukę w liceum w Nowym Dworze Mazowieckim. W tym samym roku przystąpił do konspiracji. Wstąpił w szeregi Armii Krajowej. Walczył m.in. w oddziale por. Konstantego Radziwiłła "Koraba".

Odchodzi wielki naukowiec. Imponująca kariera naukowa

Po wojnie pracował naukowo. Związał się ze Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego, której został wykładowcą. W latach 60. objął funkcje kierownika Katedry Torfoznawstwa, w latach 1968-70 był prodziekanem Wydziału Melioracji Wodnych. W latach 1970–1972 został dziekanem tego wydziału. W latach 1972-1981 pełnił funkcję I Zastępcy Rektora SGGW. Uważany jest za wybitnego specjalistę w zakresie torfoznawstwa.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyją 24 osoby. Autobus z gośćmi weselnymi wpadł do rzeki
2. Najdroższy pies na świecie. Trudno uwierzyć, że tyle na niego wydano

Stefan Liwski należał m.in. do: Komitetu Melioracji PAN, Polskiego Towarzystwa Gleboznawczego, Międzynarodowego Stowarzyszenia Torfowego. Mężczyzna był też wielokrotnie odznaczany. Przyznano mu m.in. Krzyż Komandorski i Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, Medal Komisji Edukacji Narodowej, Krzyż Armii Krajowej, Krzyż Partyzancki, Warszawski Krzyż Powstańczy, Odznakę Honorową za Zasługi dla Światowego Związku Armii Krajowej, Złotą Odznakę Honorową „Za Zasługi dla SGGW”. Mężczyzna został pochowany dzisiaj na cmentarzu parafialnym w miejscowości Półwieś koło Opola.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Rodzina Królewska w żałobie. Nie żyje siostra królowej. Poddani do dziś ją opłakują
  2. Mąż pracujący za granicą napisał żonie, że nie wyśle jej pieniędzy. Jej odpowiedź zwaliła go z nóg, chciał wracać do Polski
  3. Pierwszy cios rozciął czoło, drugi rozorał płuco. Potem Marcin zostawił konającego brata
  4. Syn Wiśniewskiego powiedział kilka słów o dziecku Dominiki Tajner. Jej odpowiedź jest wzruszająca
  5. Nagle pies zrozumiał, że umiera i zaczyna płakać. Właściciele poznali okropną przyczynę śmierci

Źródło: SGGW

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News