mężczyzna zakżony koronawirusem pościg
Wikimedia Commons Dawid Skalec
Joanna Szwalikowska - 30 Października 2020

Zarażony uciekł z karetki, policja rzuciła się w pościg. Zatrważające sceny w polskim mieście

Mężczyzna, który został zakażonyn koronawirusem, nagle uciekł z karetki pogotowia. Służby natychmiast ruszyły w pościg za uciekinierem, któremu grozi teraz niebotycznie wysoka kara.

Mężczyzna zakażony koronawirusem zbiegł z karetki pogotowia. Policja natychmiast ruszyła w pościg za nim. Teraz czekają go bardzo poważne konsekwencje oraz szokująco wysoka kara.

Dramat. Rafał Trzaskowski przekazał wiadomość, sytuacja jest krytycznaDramat. Rafał Trzaskowski przekazał wiadomość, sytuacja jest krytycznaCzytaj dalej

Mężczyzna uciekł z karetki, teraz grozi mu ogromna kara

Policjanci z Tychów dokonali zatrzymania 49-letniego mężczyzny, który uciekł z karetki pogotowia. Miał on pozytywny wynik testu na zakażenie koronawirusem. Za ucieczkę usłyszał zarzut spowodowanie zagrożenia epidemiologicznego oraz szerzenia się choroby zakaźnej.

Uciekinier został szybko zatrzymany przez mundurowych, po czym postawione zostały mu zarzuty. Jak się okazuje, za swoje przewinienia grozi mu nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Tychów otrzymali powiadomienie dotyczące ucieczki pacjenta zakażonego koronawirusem z karetki pogotowia. Jak się okazało, miał on być obywatelem Czech, oddalił się natomiast spod szpitala zlokalizowanego w Tychach.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Zauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoZauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoCzytaj dalej

49-letni obywatel Czech miał zamówić taksówkę, którą chciał się wybrać do Katowic. Zachowywał się jednak bardzo nerwowo, kierowca miał również trudności z porozumiewaniem się z nim, w związku z czym kierowca przewiózł go przed Komendę Policji.

Pasażer, orientując się, co się dzieje, natychmiast zaczął uciekać. Kierowca taksówki szybko powiadomił mundurowych, a ci ruszyli w pościg za uciekinierem, dzięki czemu udało się udaremnić jego kolejną próbę oddalenia się z miejsca zdarzenia.

Stróże wydawali kolejne polecenia, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Mężczyzna natomiast nie stawiał już większego oporu i do wszystkich z nich się stosował. Kolejnym krokiem było przejęcie 49-letniego mężczyzny przez załogę pogotowia ratunkowego.

Kierujący taksówką kierowca również został poinformowany o sytuacji, jaka zaistniała. Ma on pilnie skontaktować się z sanepidem, ze względu na ryzyko zakażenia koronawirusem. Uciekinier usłyszał zarzut spowodowania zagrożenia epidemiologicznego.

49-letniemu mężczyźnie postawiony został zarzut spowodowania zagrożenia epidemiologicznego oraz szerzenia się choroby zakaźnej. Tym samym naraził on na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, a nawet utraty życia. Sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu obywatela Czech.

Dzisiaj grzeje:

1. Porażająca decyzja MON. Chodzi o wojsko na polskich ulicach

2. Zamknięcie części sklepów i ograniczenia w przemieszczaniu? Nieoficjalne doniesienia o nowych obostrzeniach

3. Mateusz Morawiecki właśnie ogłosił swoje decyzje. Pilna wiadomość do wszystkich Polaków

Przestępstwo, które popełnił, jest zagrożone karą nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Choć niewątpliwie dopuścił się on zachowania, które stworzyło zagrożenie dla zdrowia oraz życia innych osób, kwestię sprzeczną budzi adekwatność wysokości kary do popełnionego czynu. 8 lat pozbawienia wolności to kara, jakiej niejednokrotnie nie otrzymali nawet ludzie dopuszczający się gwałtu.

Pytanie budzi również, czy za czyn popełniony przez mężczyznę, nie powinien on zostać ukarany grzywną w wysokości 30 tysięcy złotych, jaką może nałożyć sanepid zamiast skazywania na 8 lat więzienia. Służby sanitarne zajęły się ustaleniem oraz dotarciem do osób, które mogły mieć kontakt z zakażonym mężczyzną. Prokuratura Rejonowa w Tychach zajęła się już przeprowadzeniem śledztwa w tej sprawie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Golden retriever usłyszał płacz szczeniaczków. Był tylko 1 sposób, aby je pocieszyć, kamera nagrała przepiękną scenę
  2. Adam Małysz w końcu się doczekał. Wielka radość w rodzinie skoczka, posypały się gratulacje
  3. Ważny komunikat Ministerstwa Zdrowia. Dotyczy wszystkich Polaków powyżej 45. roku życia
  4. Zauważyłeś u siebie podobne objawy? Oznaczają, że mogłeś mieć koronawirusa, trzeba wiedzieć
  5. Twierdził, że koronawirus nie istnieje. Teraz przekazuje dramatyczny apel ze szpitala, bardzo przykre
  6. W stronę Ziemi leci ogromna asteroida. Jej prędkość jest porażająca, uderzenie miałoby katastrofalne skutki
  7. Powalający przepis na najszybsze, najłatwiejsze i najlepsze ciasto czekoladowe
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Info 112

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News