Matematyk rozgryzł loterie i wygrał 28 milionów. Ale najbardziej był zdziwiony, że nikt nie wpadł na to wcześniej

Matematyk rozgryzł loterie i wygrał 28 milionów. Ale najbardziej był zdziwiony, że nikt nie wpadł na to wcześniej Źródło: jestpozytywnie.pl

Mężczyzna wygrał na loterii miliony dolarów. Przechytrzył system, który sprawdzał się od lat. Był zaskoczony, że jako pierwszy stosował poznaną dzięki matematyce technikę.

Mężczyzna nie liczył na szczęśliwy traf, gdyż bez problemu poradził sobie z przechytrzeniem loterii. Jedyne, co go zastanawiało to wysokość nagrody. Statystyki mówią, że jeden Amerykanin wydaje aż 250 dolarów rocznie na udział w loteriach. Obywatele tego kraju liczą na spełnienie marzenia o wygranej, ale nie ten mężczyzna. On wiedział, że wygrana należy do niego.

Mężczyzna był genialnym matematykiem

Perry i Marge byli zwyczajną parą z miasteczka Evart, która od 17 lat zajmowała się prowadzeniem małego sklepu. Jednak po wielu latach postanowili go zamknąć, powodem był niknący zapał do tej działalności. Ich oszczędności wystarczyłyby im na godne życie na emeryturze, ale pewnego dnia mężczyzna dowiedział się o loterii i nie mógł być obojętny wobec niej.

Była to loteria „Winfall”, która wyróżniała się systemem nagradzania biorących udział. Pula nagrody nie rosły w nieskończoność. Górna granica wynosiła 5 milionów dolarów. Nie było to jednak takie proste, system przyznawania wygranych miał pewien haczyk. Aby zgarnąć całą nagrodę, należało trafić w sześć zwycięskich liczb, a jeżeli się to nie udało, następował tzw. rolldown. Główna pula była dzielona między osoby, które były najbliżej trafienia wszystkich liczb. Wystarczyło dobrze zakreślić, chociażby trzy z nich.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jerry skończył studia na Western Michigan University, matematyka była jego pasją i właśnie taki kierunek studiów ukończył. Nigdy nie miał problemów z działaniami, rozwiązywanie ich były dla mężczyzny przyjemnością. Dostrzegł, że jeżeli kupi jeden los za dolara i skreśli trzy konkretne liczby, może wygrać 5 dolarów, już za skreślenie czterech takich liczb będzie to 100 dolarów.

Mężczyzna stał się milionerem

Nastąpił rolldown, a pula urosła dziesięciokrotnie. W tajemnicy przed żoną zainwestował w losy 2200 dolarów. Z rachunku prawdopodobieństwa wyszło mu, że na pewno zwrócą mu się jego pieniądze i tak też się stało. Mężczyzna postanowił działać dalej. Żona dowiedziała się o całym zajściu, dopiero gdy zarobił on już 15 tysięcy. Umysł matematyka pozwolił mu w ten sposób regularnie zarabiać.

Dzisiaj grzeje: 1. Była legendą polskiej muzyki, zmarła samotnie na ulicy. Nikt nawet się nie zatrzymał

2. Edyta Górniak dostała SMS-a i osunęła się na ziemię. Treść o śmiertelnym wypadku zmroziła gwiazdę

Dopiero po jakimś czasie odkryto, że ktoś z grających, mógł przechytrzyć loterię. Jednak w tym czasie Jerry zdążył zostać milionerem. Udało mu się wygrać aż 28 milionów dolarów brutto, co przełożyło się na 8 milionów dolarów czystego zysku. Te pieniądze pozwoliły mu zrealizować wiele planów. Matematyk wyremontował za to dom, opłacił też szkoły dla sześciorga swych dzieci, 14 wnuków i 10 prawnuków.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Na umowie masz minimalną pensję, a resztę pieniędzy dostajesz pod stołem? Będziesz mieć poważne problemy
  2. Żona Strasburgera przerywa milczenie po porodzie. Ujawnia prawdę o ojcostwie 72-letniego męża
  3. Śpisz z mokrymi włosami? Natychmiast przestań, nawet nie zdajesz sobie sprawy, jakie to niebezpieczne
  4. Taką kolację polski szpital zaserwował kobiecie po dwóch udarach. Rozpacz
  5. Już nie tylko wysokie mandaty. Drogówka zabierze ci nawet samochód

źródło: jestpozytywnie

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News