Namierzyli superroznosiciela koronawirusa. Naraził na niebezpieczeństwo wiele osób

Namierzyli superroznosiciela koronawirusa. Naraził na niebezpieczeństwo wiele osób Źródło: pixabay.com OrnaW

Mężczyzna, który miał być superroznosicielem koronawirusa, został namierzony. Zaraził ogrom osób, a one kolejne osoby. Powstał swojego rodzaju "łańcuszek", wirus rozniósł się błyskawicznie.

Mężczyzna został okrzyknięty superroznosicielem. Nie miał pojęcia, że ma koronawirusa i przez cały ten czas podróżował, spotykał się z ludźmi i wiódł całkowicie zwyczajne życie.

Mężczyzna nie miał żadnych objawów, zarażał nieświadomie

Jak donoszą zagraniczne media, w połowie lutego namierzono potencjalnego superroznosiciela. Francuskie ministerstwo zdrowia ogłosiło, że jeden z Brytyjczyków zaraził sporą grupę turystów z Wuhan. Mężczyzna przebywał wtedy we francuskich Alpach, relaksował się na nartach. Chorzy musieli zostać rozdysponowani do szpitali Guy's&St Thomas i Royal Free w Londynie. Brytyjczyk, które personalia zostały namierzone - to Steve Walsh z Hove nieopodal Brighton - nie miał żadnych objawów zakażenia i nieświadomie naraził turystów na utratę zdrowia, a nawet życia.

Steve Walsh przebywał wcześniej na konferencji w Singapurze - to właśnie tam miał się zarazić, nie wiadomo jednak, od kogo. Kiedy dowiedział się, że mógł mieć kontakt z chorą osobą, skontaktował się nie tylko z lekarzem, ale też z NHS i Public Health England. Test na koronawirusa okazał się być pozytywny, mężczyzna musiał odbyć kwarantannę, podobnie jak jego rodzina. W alpejskim kurorcie Brytyjczyk zaraził 11 osób, a one kolejne i kolejne. Mógł też zarażać w samolocie, na lotnisku czy w restauracjach. Liczba zarażonych może być liczona w dziesiątkach.

Nie tylko Brytyjczyk miał wpływ na rozwój epidemii

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Innym superroznosicielem został Lee Man-hee. Koreańczyk jest przywódcą sekty "Kościół Jezusa" w Korei Południowej. Przez brak środków ostrożności i higieny zaraził prawie 40 osób. Tamtejsze władze uważają, że Lee Man-hee może być winny nawet połowie zdiagnozowanych zakażeń w kraju. 

Dzisiaj grzeje: 1. Kolejna śmierć z powodu koronawirusa w Polsce. Ministerstwo Zdrowia przekazało tragiczne informacje

2. Pierwsza ofiara koronawirusa w rodzinie królewskiej. Nie żyje księżniczka Maria Teresa z dynastii Bourbon-Parma

Schodząc z tematu koronawirusa, najsłynniejszym superroznosicielem w historii był mężczyzna, który w latach 1901-1905 zaraził tyfusem ponad 200 osób. Pracował jako mleczarz i miał nieprzerwany kontakt z klientami oraz z jedzeniem.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Transport chorych seniorów obrzucony kamieniami. Zatrważające doniesienia z objętej epidemią Hiszpanii
  2. Adam Małysz przekazał informacje o stanie zdrowia skoczków. "Sytuacja jest poważna"
  3. Nauczycielka upokorzyła ucznia na oczach całej szkoły. Wtedy wypowiedział słowa, które matka zapamięta do końca życia
  4. Nie żyje legendarny muzyk. Znaleziono go martwego we własnym domu
  5. Rogaliki naszych babć, zabiorą Cię prosto do dzieciństwa. Do przygotowania wystarczą tylko 4 składniki, na pewno masz je pod ręką
  6. Zaczął wbijać igłę w skórkę od banana. Genialny trik, po sekundzie na nagraniu widać powalające efekty

Źródło: Radio ZET

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News