Zobaczyłeś plastikową butelkę przy kole samochodu? Uważaj, niebezpieczeństwo nadciąga

Zobaczyłeś plastikową butelkę przy kole samochodu? Uważaj, niebezpieczeństwo nadciąga Źródło: .

Mężczyzna wsiadł do samochodu i usłyszał niepokojące odgłosy dobiegające ze swojej opony. Kiedy wysiadł i chciał zbadać, co się stało, jego auta już nie było, a wraz z nim portfela i dokumentów. Jego przykład powinien służyć jako przestroga dla wszystkich kierowców.

Mężczyzna opisał policji, w jaki sposób został okradziony przez złodziei. Kiedy usłyszał dziwne odgłosy dobiegające spod opon, wysiadł i chciał zbadać, czemu jego opona tak się zachowuje. Wtedy złodzieje niepostrzeżenie weszli do jego pojazdu i nacisnęli gaz. Takich wypadków jest niestety coraz więcej. Warto więc przed jazdą rozejrzeć się, czy przy naszym aucie nie została umieszczona plastikowa butelka.

Mężczyzna przedstawił, jak działają sprawcy. Policja ostrzega

Pomysł z zamontowaniem butelki przy oponie jest prawdziwym majstersztykiem złodziei polujących na auta. Kierowcy są myleni przez niepokojący dźwięk opony najeżdżającej na butelkę i szybko idą, aby sprawdzić, co się dzieje. Wtedy też zostawiają kluczyki w stacyjce, które są celem włamywaczy, którzy odjeżdżają.

Taka sztuczka może nas kosztować nie tylko auto, ale także wartościowe dokumenty i pieniądze. Szanse, że znajdziemy złodziei, są znikome, ponieważ całe włamanie trwa zaledwie kilka sekund. Policja apeluje – uważajmy na butelki. Kiedy je widzimy pod oponą, powinniśmy natychmiast wezwać policję, ponieważ w okolicy na pewno czai się złodziej.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jak przestrzec się przed włamywaczami?

Aby nie dać włamywaczom pola do popisu, powinniśmy dokładnie obejrzeć nas samochód przed przekręceniem kluczyków w stacyjce, ze szczególnym względem na opony. Jeśli jednak nie zauważymy przedmiotu, a nasz samochód nadal wydaje dźwięki, powinniśmy wyjąć kluczyki ze stacyjki i zamknąć samochód, a dopiero potem do niego podejść. Warto także schować dokumenty i pieniądze do kieszeni, dzięki temu złodziej straci nami zainteresowanie.

Dzisiaj grzeje: 1. Opiekunka Violetty Villas robiła jej straszne rzeczy. Trafi za to do więzienia
2. Pies był u skraju życia, poszedł na jeden z ostatnich spacerów. Na polanie w poruszający sposób "powiedział" opiekunce, że zaraz umrze

Jak widać, nawet tak niepozornym przedmiotem, jak butelka, można znacząco zaszkodzić kierowcy. Możliwe, że jeśli więcej osób będzie sprawdzać samochody przed jazdą, to ta metoda przestanie być atrakcyjna dla złodziei.

Najlepsze newsy dnia:

  1. WIEMY, co w końcu z 13. i 14. emeryturą. Rzecznik rządu zdradza szczegóły projektu
  2. DRAMAT gwiazdy TVP. Mąż aktorki w ciężkim stanie 
  3. Bardzo smutna wiadomość. 2-letnia córka gwiazdora, którego hity znają tysiące osób, zmarła na jego oczach
  4. Apel rodziny zmarłej w tragicznych okolicznościach mamy i jej trzech małych córek. Polsat przekazał smutne informacje
  5. Nagle wstał i na żywo zaczął pokazywać wszystkie tajemnice własnego domu. Twierdzi, że kontaktuje się ze zmarłymi

źródło: Lolmania

Następny artykuł