22-letni mężczyzna miał brzuch jak w ciąży z pięcioraczkami. Chirurdzy go rozcięli, i widząc, co miał w środku, oniemieli

22-letni mężczyzna miał brzuch jak w ciąży z pięcioraczkami. Chirurdzy go rozcięli, i widząc, co miał w środku, oniemieli Źródło: AsiaWire

Mężczyzna pokazał się lekarzom w fatalnym stanie. Ich oczom ukazał się brzuch jak u matki z 5-raczkami, lecz to było przecież niemożliwe. Kiedy dokładnie go zbadali, jeszcze bardziej się zdziwili.

Mężczyzna stał się prawdziwą atrakcją szpitala przez rozmiary swojego brzucha. Lekarze nie mogli go nawet dobrze prześwietlić, obawiali się, że maszyna go nie obejmie. Operacja była pilnie potrzebna, lecz nikt nie przypuszczał, jak niewiarygodna okaże się prawda o dolegliwości pacjenta.

Mężczyzna znalazł się w szpitalu w okropnym stanie. Lekarze nigdy nie widzieli takiego przypadku

Młody, bo 22-letni Chińczyk, trafił do lokalnego szpitala w fatalnym stanie. Lekarze złapali się za głowę, kiedy zobaczyli rozmiar jego brzucha. Mężczyzna był osłabiony, wyniki jego krwi były fatalne i z bólu nie mógł już normalnie funkcjonować. Poinformował lekarzy, że często cierpiał na zaparcia i nawet specjalne środki z apteki na niego nie działały. Mężczyzna wyglądał, jakby był w 9. miesiącu ciąży - lekarze nie mogli uwierzyć, że to skutek zaparcia.

Okazało się jednak, że mężczyzna od urodzenia cierpiał na chorobę Hirschsprunga - jest to rzadkie i wrodzone schorzenie unerwienia jelit. Jego okrężnica nie działała prawidłowo, zalegały w niej masowo zbędne produkty przemiany materii, które nie miały żadnego ujścia. Podobno 22-latek nie miał pojęcia, że jest na coś chory. W końcu jego jelita przeraźliwie spuchły - jeśli nie doszłoby do operacji, w końcu by pękły, a przez namnożenie się bakterii w organizmie, mężczyznę czekałaby długa i okropna śmierć.

Operacja trwała 3 godziny, a pacjent stał się lżejszy o 13 kilogramów

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Lekarze stwierdzili, że przez 22 lata w jelitach mężczyzny mogły nazbierać się ogromne ilości kału i resztek pokarmowych, dlatego natychmiast po prześwietleniu trafił na stół operacyjny. Liczyła się każda minuta. Podczas 3-godzinnej operacji chirurdzy usunęli sporą część okrężnicy i cały zalęgający kał - wycięta część wraz z zawartością ważyła 13 kilogramów. Wyzwania podjęło się trzech najlepszych chirurgów w okolicy.

Dzisiaj grzeje: 1. Mąż porzucił ją, gdy była w 36. tygodniu ciąży. Otworzyła piekarnik w ich wspólnym domu i zamarła
2. Media obiegły wiadomości o nagłej śmierci. Nie żyje uwielbiany dziennikarz, miał zaledwie 51 lat

Prawidłowo unerwione fragmenty jelita, które ocalały, zostały zszyte wraz z odcinkiem odbytnicy. Po operacji mężczyzna musiał przebywać pod stałą obserwacją, ponieważ po tak trudnym zabiegu istniało prawdopodobieństwo powikłań. Nie było wiadomo, jak organizm zareaguje na tak poważną ingerencję w jelita. Na szczęście po kilku dniach bez cięższego jedzenia i po dłuższym odpoczynku, mężczyzna doszedł do siebie i może normalnie funkcjonować. Jego brzuch również wygląda już zwyczajnie.

Fot. AsiaWire

>> Szalona promocja. Kup płytę Viki Gabor za 12,99 z darmową dostawą, trzeba się pospieszyć zanim zniknie <<

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dagmara z "Królowych Życia" zostanie gwiazdą "Rancza"? Jednym zdjęciem zelektryzowała fanów
  2. Edyta Górniak tuż przed finałem Eurowizji Junior wysłała do Viki Gabor jednoznaczną wiadomość. Gwiazda postawiła sprawę jasno
  3. Największy gwiazdor "Tańca z gwiazdami" zostanie tatą! Radosną nowinę przekazał wzruszającym zdjęciem
  4. Decyzja sądu ws. Jurka Owsiaka. Kwota i okoliczności powalają
  5. Jak nie zarejestrujesz się do końca roku, to czekają Cię poważne konsekwencje. Większość Polaków nadal tego nie zrobiła

Źródło: Jest pozytywnie

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News