Stwierdzili, że jest zdolny do pracy. Chwilę później umarł w kolejce do urzędu

Stwierdzili, że jest zdolny do pracy. Chwilę później umarł w kolejce do urzędu Źródło: unsplash.com/Daan Stevens

Mężczyzna chwilę przed śmiercią został uznany przez urzędników za zdolnego do pracy. Zmarł w placówce czekając na umówione spotkanie w sprawie zasiłku dla bezrobotnych.

Mężczyzna przyszedł do lokalnego urzędu na spotkanie w sprawie zasiłku dla bezrobotnych. Musiał je odbyć, bo chwilę wcześniej został przez urzędników uznany za w pełni zdolnego do pracy. Zmarł na środku korytarza, wśród innych klientów placówki. Nie udało się go uratować.

Mężczyzna został uznany za zdolnego do podjęcia pracy

Urzędnicy uznali schorowanego 65-latka za w pełni zdolnego do podjęcia aktywności zawodowej, bo na pierwszy rzut oka nie zauważyli żadnych przeciwwskazań. Z tego powodu mężczyzna udał się do lokalnego urzędu pracy. Miał spotkać się tam z jednym z pracowników w sprawie zasiłku dla bezrobotnych. Usiadł na krześle w korytarzu i oczekiwał na swoją kolejkę. Nagle, ku przerażeniu innych klientów placówki, osunął się nieprzytomny na ziemię. 

Na pomoc mężczyźnie ruszyli pracownicy placówki. Rozpoczęli reanimację, która niestety nie przyniosła oczekiwanego rezultatu. Cały urząd ewakuowano, a wezwany na miejsce zdarzenia lekarz stwierdził zgon u 65-latka.

Mężczyzna zmarł na korytarzu w lokalnym urzędzie pracy

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jeden ze świadków wydarzenia, który rzekomo znał ofiarę, poinformował, że mężczyzna był chory na cukrzycę. Na pierwszy rzut oka wyglądał jakby nic mu nie dolegało, dlatego zakwalifikowano go jako zdolnego do podjęcia pracy.

- To było okropne. Wszyscy byliśmy w dużym szoku, to była przerażająca sytuacja, do której nie powinno dojść – miał powiedzieć inny świadek zdarzenia.

Dzisiaj grzeje: 1. Znany polski aktor ZABIŁ swoją matkę. Ta obrzydliwa zbrodnia do dziś mrozi krew w żyłach
2. Bardzo smutna wiadomość od Damiana Kordasa tuż po zwycięstwie w "Tańcu z gwiazdami". Współczujemy

W sprawie tragicznej śmierci w urzędzie pracy w Llanelli, głos zabrał brytyjski rzecznik Ministerstwa ds. Pracy i Emerytur. Nie przekazał jednak żadnych informacji o podjęciu jakichkolwiek działań w kierunku usprawnienia klasyfikacji bezrobotnych w kraju.

- Wraz z pracownikami Job Centre w Llanelli jesteśmy myślami z rodziną i przyjaciółmi zmarłego w tym trudnym czasie – napisał  polityk w swoim oświadczeniu.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kolejny "Taniec z gwiazdami" już bez Iwony Pavlović?! Najostrzejsza jurorka zabrała głos, fani są zaniepokojeni
  2. Coś od 60 lat rosło jej w brzuchu, myślała, że to guz. Diagnoza lekarzy ją zdruzgotała
  3. Jak mógł to zrobić własnemu synkowi?! Kamera monitoringu nagrała, jak ojciec postąpił z 3-letnim dzieckiem
  4. Biedronka: nagranie nastoletnich złodziei podbija sieć
  5. FATALNE prognozy ZUS dotyczące emerytur. "Kto ma słabe nerwy, niech nie czyta"

źródło: Fakt 24

Następny artykuł