Balonem chcieli dolecieć na biegun północny. 33 lata później znaleziono ich obóz, porażająca prawda wyszła na jaw

Balonem chcieli dolecieć na biegun północny. 33 lata później znaleziono ich obóz, porażająca prawda wyszła na jaw Źródło: Pixbay.com

Ten mężczyzna chciał dolecieć balonem na biegun północny. Wreszcie odnaleziono jego obóz. Po 33 latach ujawniono straszną prawdę.

Mężczyzna miał naprawdę odważny plan. Chciał dolecieć balonem na biegun północny. Niewielu zdecydowałoby się na tak szaloną decyzję. Po latach znaleziono obóz odkrywcy, który doprowadził do poznania smutnej prawdy.

Podróżnik polarny Salomon August Andree postanowił dolecieć balonem na biegun północny z zachodniego obrzeża archipelagu Svalbard. Mężczyzna zaplanował podróż z ogromną starannością. Wyprawa spotkała się z szeroką aprobatą społeczeństwa, które uznało ją za patriotyczny gest. Poparli ją także ówczesny król Szwecji oraz Alfred Nobel. Szwed wyruszył 11 lipca 1897 roku, ale z powodów atmosferycznych musiał lądować 800 km od bieguna północnego. Niestety załoga zmarła w dziwnych okolicznościach.

Mężczyzna nie zmarł z głodu ani wyziębienia - prawda o śmierci S. A. Andree

Mężczyzna kierujący podróżą zmarł wraz ze swoją ekipą, chociaż dotarli do dobrze zaopatrzonego obozu na Białej Wyspie. Wędrówka zajęła im dwa miesiące. Wydawałoby się, że najtrudniejsza część jest już za nimi. Trafili do miejsca, w którym nie brakowało jedzenia ani wody pitnej. Wystarczyło poczekać na pomoc. Wszyscy podróżnicy jednak zmarli w nieznanych okolicznościach. Dopiero po 33 latach odkryto ostatni obóz Szweda. Na jaw wyszły również przyczyny śmierci ekipy z balona.

Prawdopodobnie to niedźwiedź spowodował, że planujący dolecieć na biegun północny mężczyzna i jego towarzysze zmarli. Nie był to jednak wynik starcia z wielkim drapieżnikiem. Najbardziej wiarygodna teoria mówi o tym, że podróżnicy zmarli na skutek niedźwiedziego mięsa, które zjedli po drodze. Zwierzę było zarażone pasożytem Trichinella, który wywołuje włośnicę - ciężką chorobę, powodującą wysoką gorączkę, ból mięśni i biegunkę.

Dzisiaj grzeje: 1. Doszło do potężnego trzęsienia ziemi. Odczuło je 5 państw, opłakane skutki widać na nagraniach

2. Prawdziwa przyczyna śmierci Villas była inna niż wszyscy sądzą? Skrywana tajemnica polskiej diwy ujawniona

Dopiero po ponad trzydziestu latach prawda o tym, jak zmarł odważny podróżnik, wyszła na jaw. Po odnalezieniu ostatniego obozu w 1930 roku, badacze trafili na prowadzone dzienniki Szweda. Ciało Andree leżało na dnie zamarzniętego strumienia. Po tym odkryciu zwłoki zmarłych skremowano i pochowano w Sztokholmie. Pogrzeb miał formę wielkiej ceremonii, na której pojawił się sam król Szwecji. W 1958 w zatoce Virgohamna postawiono pomnik, upamiętniający śmierć dzielnych podróżników.

Najlepsze newsy dzisiaj:

  1. Masz jeszcze starą legitymację ubezpieczeniową? Dostaniesz kosmiczne pieniądze
  2. Już za trzy dni kierowcy zapłacą nową, specjalną opłatę. Nałożona została jednak tylko na właścicieli konkretnych aut
  3. Łzy same lecą. Mama Ani Przybylskiej ujawniła jej ostatnie minuty życia, smutne
  4. Skandal z Roksaną Węgiel w roli głównej. Nastolatka straciła cierpliwość, wydała oświadczenie
  5. Wszyscy go robią. Błąd w przyrządzeniu kurczaka ma katastrofalne konsekwencje

źródło: Wikipedia

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News