Mężczyzna zapłacił w sklepie banknotem 200 zł i wyszedł. Kiedy kasjer przyjrzał się bliżej, aż go zmroziło, natychmiast sięgnął po telefon

Mężczyzna zapłacił w sklepie banknotem 200 zł i wyszedł. Kiedy kasjer przyjrzał się bliżej, aż go zmroziło, natychmiast sięgnął po telefon Źródło: materiały policyjne

Mężczyzna udał się do sklepu, gdzie zapłacił banknotem o wartości 200 zł. Nie przypuszczał, że niedługo później spotka go coś takiego. Kasjer dokładniej się przyjrzał i momentalnie chwycił za telefon. Nie mógł uwierzyć własnym oczom.

Mężczyzna zatankował samochód i zrobił niewielkie zakupy. Za wszystko zapłacił gotówką, wręczając kasjerowi banknot o nominale 200 zł. W pierwszej chwili sprzedawca nie zauważył niczego podejrzanego. Gdy jednak dokładniej się przyjrzał, spostrzegł, że coś jest nie tak. Nie miał czasu do stracenia, natychmiast wezwał odpowiednie służby. 

Mężczyzna zapłacił banknotem 200 zł. Kasjer musiał interweniować 

Do zdarzenia doszło z końcem kwietnia tego roku na stacji paliw w miejscowości Rudno w powiecie parczewskim. 26-letni klient najpierw zatankował samochód, później dokonał na stacji niewielkich zakupów, a na końcu zapłacił za wszystko gotówką, wręczając sprzedawcy 200 zł. Jak informuje portal Lublin112.pl, z tytułu wypłaconej reszty mężczyzna wyłudził jeszcze od sprzedawcy 100 zł i odjechał.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Dopiero po kilku dniach właściciel stacji przyjrzał się banknotowi i spostrzegł, że coś jest nie tak. Szybko zawiadomił policję, która po zjawieniu się na miejsce ustaliła, że któryś z klientów zapłacił tzw. banknotem prezentowym. Służbom już po chwili udało się ustalić, do kogo należała fałszywa gotówka. Jeszcze tego samego dnia 26-latek został zatrzymany w swoim domu. 

Dzisiaj grzeje: 1. Porażające sceny na pogrzebie Andrzeja Strzeleckiego. Nikt się nie spodziewał

2. Rząd cofnął znienawidzoną przez Polaków restrykcję. Znika już od dziś

3. Niebezpieczny składnik wykryty w dezynfekujących żelach do rąk. Można nawet od niego oślepnąć

26-latek trafił do policyjnej celi, gdzie usłyszał zarzut oszustwa. Młody mężczyzna od razu przyznał się do winy. W areszcie będzie najprawdopodobniej przebywał do dnia procesu, a za zarzucane mu przestępstwo grozi mu do 8 lat pozbawienia. Policja upomina sprzedawców o dokładne sprawdzenie banknotów jeszcze przed wydaniem klientowi reszty. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nie żyje aktorka znana z seriali TVP i ”Misia”. Mąż przekazał smutną wiadomość
  2. Tragiczna wiadomość z samego rana. 20-letni gwiazdor przegrał z rakiem, jego ukochana zdradziła przerażające szczegóły
  3. Uwaga, już się zaczęło. Rusza rejestracja o bony turystyczne
  4. Pilne ostrzeżenie. Są niezwykle trujące
  5. Wyjątkowo przykre wiadomości, choroba okazała się silniejsza. Niestety, nie żyje Piotr Baron
  6. Zdumiewające, gdzie pracuje wyglądający jak Adonis brat Michała Szpaka. Mamy zdjęcie
  7. Od dziś zmiany w obostrzeniach. Jest nowy dystans społeczny oraz limity
  8. Gorący romans Gessler ze słynnym polskim aktorem szybko dobiegł końca. Dziś ma do niego 1 ogromny zarzut
  9. Na jaw wyszła prawda o nienarodzonym dziecku Barbary Kurdej-Szatan. Dowiedziała się podczas badań genetycznych

Źródło: Fakt 24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News