Kasjerka zwróciła uwagę emerytowi, że jego pokolenie nie dbało o środowisko. Jego odpowiedź zwaliła ją z nóg

Kasjerka zwróciła uwagę emerytowi, że jego pokolenie nie dbało o środowisko. Jego odpowiedź zwaliła ją z nóg Źródło: pxhere.com CC0 Public Domain

Mężczyzna wybrał się na zwykłe, codzienne zakupy, lecz tym razem nie przebiegły w pokojowej atmosferze. Staruszek wszedł w dyskusję z kasjerką, która zarzuciła mu, że jego pokolenie nie dba o środowisko i nie chce żyć ekologicznie. Słowa emeryta dały do myślenia nie tylko jej, ale i pozostałym klientom.

Mężczyzna nie mógł nie zgodzić się z uwagą kasjerki, jednak jej kolejny zarzut całkowicie zbił go z tropu. Widocznie kobieta nie miała pojęcia, jak wyglądało życie jeszcze kilkadziesiąt lat temu.

Kasjerka nie takiej odpowiedzi się spodziewała

Szwed Anders Sahlin opublikował na Facebooku wpis, który udostępniły dziesiątki tysięcy osób. Historia niesie za sobą ważne przesłanie. Pewnego dnia mężczyzna robił zakupy w sklepie spożywczym i przy kasie kasjerka zasugerowała emerytowi, że powinien spakować zakupy we własną torbę wielokrotnego użytku, ponieważ jednorazowe reklamówki zdecydowanie szkodzą środowisku. Emeryt grzecznie przeprosił i dodał, że w jego czasach nie myślano w ten sposób o środowisku. Kasjerka ku jego zdziwieniu odparła, że "wasze pokolenie nie dbało wystarczająco dobrze o środowisko dla przyszłych pokoleń".

Emeryt zastanowił się i rzeczywiście przyznał, że kilkadziesiąt lat temu nie przejmowano się ekologią i szybko wytłumaczył, dlaczego. Okazało się, że żyło się wtedy bardziej przemyślanie niż dzisiaj.

- Mieliśmy butelki na mleko, które oddawaliśmy do sklepu. Sklep odsyłał je z powrotem do producenta mleka, który mył je i używał ponownie, więc były używane wielokrotnie, ale nie, wcale nie myśleliśmy o środowisku - emeryt podał tylko jeden z wielu przykładów.

Mężczyzna mógł tak wymieniać bez końca

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Starszy pan wspomniał, że w jego czasach nie używano nawet wind, o samochodach nie wspominając. Nie pokonywało się autami odległości tak błahych, jak np. kilkaset metrów. Ubrania były przekazywane z pokolenia na pokolenie, z brata na brata, z siostry na siostrę. Nawet pieluchy dla dzieci były wielorazowe, prano je ręcznie, a nie za pomocą pralki. Suszono na wietrze, przez co nie marnowano prądu. Sprzęty AGD również były skromne i nie w takiej ilości, w które dzisiaj są wyposażone niektóre domy.

Dzisiaj grzeje: 1. Nikt się nie mógł spodziewać. Od 1 lipca w 19 gminach zostaną przywrócone restrykcje, porażające informacje obiegły media w Portugalii2.Zaatakował byłą żonę siekierą. Wszystko na oczach dzieci

Prace domowe, np. koszenie, wykonywało się bez prądu, a siłownię, chociażby prądotwórcze bieżnie, zastępował wysiłek fizyczny. Nie kupowano kolejnych butelek wody, napełniano obecne lub pito wodę z kranu. Maszynki do golenia ostrzono, a nie wyrzucano. Nie potrzebowano komórek, laptopów i drogich urządzeń. Emeryt mógłby tak wymieniać godzinami. Internauci przyznali mu całkowitą rację, jeszcze niedawno dbano o środowisko intuicyjnie i nikt nie robił z tego problemu. Dziś potrzeba wielu zorganizowanych akcji, by kogokolwiek zachęcić do określonych działań na rzecz ekologii i oszczędności energii oraz tworzyw.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Co za widok, do internetu trafiło zdjęcie Gessler bez makijażu w turbanie na głowie. Kompletnie nieumalowana gwiazda "Kuchennych rewolucji" zaskoczyła wszystkich
  2. Na jaw wyciekły kulisy rozstania Marcina Gortata i Alicji Bachledy-Curuś. Znajomy pary zdradził ich bolesną tajemnicę
  3. Niewyobrażalny dramat na południu kraju. Nie miał żadnych szans, na miejscu dramatyczna akcja służb
  4. Wśród ust schowana jest szminka. Niepozorna zagadka doprowadza internautów do szału, tylko garstka umie ją znaleźć
  5. Klamka zapadła. Przed wakacjami "Dzień dobry TVN" zniknie z anteny
  6. Nie żyje 37-letni Grzegorz. Na jaw wyszły szczegóły z jego życia, przeżył istne piekło

Źródło: Facebook

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News