Przeżywa wielkie cierpienia, mówią na niego "człowiek-drzewo". Chce się poddać dobrowolnej amputacji

Przeżywa wielkie cierpienia, mówią na niego "człowiek-drzewo". Chce się poddać dobrowolnej amputacji Źródło: Youtube/Planeta Faktów

Mężczyzna, który choruje na niezwykle rzadką chorobę genetyczną, chce się poddać dobrowolnej amputacji. Jest nazywany "człowiekiem-drzewem". Choroba sprawiła, że potwornie cierpi.

Mężczyzna, który cierpi na niezwykle rzadką chorobę genetyczną ma dość swojego cierpienia. W związku ze swoimi dolegliwościami nazywany jest "człowiekiem-drzewem". Podjął ostatnio decyzję o poddaniu się dobrowolnej amputacji kończyn. Ból, z jakim mierzy się codziennie, jest nie do zniesienia. 

Mężczyzna nazywany "człowiekiem-drzewem" chce zakończyć swoje cierpienie 

Mężczyzna z Bangladeszu choruje na dolegliwość, która dotyka jedynie kilka osób na całym świecie i nazywa się dysplazją Lewandowsky’ego-Lutza. Objawy i przebieg tej choroby przerażają. W związku z nimi Abul Bajandar nazywany jest potocznie "człowiekiem-drzewem". 

Wszystko w związku z naroślami na ciele mężczyzny, które przypominają swoim wyglądem korę drzew. Cierpienie związane z tego typu objawami jest niewyobrażalne. Abdul chce poddać się amputacji. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Dobrowolna amputacja 

Abul Bajandar jest już na granicy wytrzymałości. Ból, który mu dokucza, jest tak ogromny, że mężczyzna zdecydował się na podjęcie radykalnego kroku w celu poprawy swojego zdrowia. W ciągu 3 ostatnich lat przeszedł aż 25 operacji usuwania olbrzymich narośli, które pokryły całe jego dłonie. Niestety, po każdej takiej interwencji medycznej zmiany skórne pojawiały się ponownie. Ostatnio osiągnęły rekordową wielkość. 

28-latek stwierdził, że nie może już wytrzymać tego cierpienia i poprosił lekarzy o to, żeby odcięli mu dłonie. Chorego nie stać na wyjechanie z kraju oraz podjęcie innego, mniej inwazyjnego leczenia. Dobrowolna amputacja ma być ostatnią deską ratunku na pokonanie dysplazji Lewandowsky’ego-Lutza. Sprawę ewentualnej operacji rozpatruje cały sztab medyczny ze szpitala w Dhace. 

Wykwity skórne towarzyszące tej chorobie najczęściej przeradzają się później w nowotwory. Każda operacja usunięcia narośli daje nadzieję na poprawę, ale nie jest gwarantem tego, że objawy się nie nasilą. Skoro Abdul zdecydował się na tak dramatyczny krok, jak dobrowolna amputacja, ból towarzyszący tej chorobie musi być czymś gigantycznym. Być może w końcu uda się zminimalizować cierpienie i mężczyzna będzie mógł wrócić do normalnego życia. 

 

Źródło: Wikimedia Commons/ Monirul Alam

ZOBACZ TAKŻE

  1. Aktor "Młodych Wilków" zakatował swoją matkę NA ŚMIERĆ. Po 2 latach wyszedł na wolność, historia jest przerażająca
  2. Wiemy, kim naprawdę jest mąż Julii Pitery. Spadniecie z krzeseł, gdy poznacie PRAWDĘ!
  3. Biedronka odpala sezonową wyprzedaż. Ponad 1200 produktów za grosze, oszalejecie
  4. TVN przekazał niepokojące informacje. 150 tys. rosyjskich żołnierzy w gotowości bojowej
  5. Dowbor wyremontowała dom dzieci alkoholika. Po emisji programu ojciec CHCE DO NICH WRÓCIĆ
  6. Były mąż Marty Kaczyńskiej wywleka rodzinne brudy. Powiedział o patologii, zdębiejecie

Źródło: RMF24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News