Bardzo smutne informacje. Nie żyje Lucjan Węgrowicz

Bardzo smutne informacje. Nie żyje Lucjan Węgrowicz Źródło: Unsplash - Anjo Anthony

Mężczyzna zmarł po wielu latach spędzonych za granicą, jak poinformowała dziś Gazeta Wyborcza. Lucjan Węgrowicz, wybitny naukowiec i członek PAN, opuścił nas w wieku 89 lat. Już niebawem odbędą się uroczystości pogrzebowe.

Mężczyzna był doskonale znany wielu Polakom za swoje liczne osiągnięcia w wielu dziedzinach, dzięki którym był powszechnie doceniany. Dziś jednak Gazeta Wyborcza podała informacje o śmierci jednego z wybitnych Polaków. Ujawniono również wiadomości na temat ceremonii pogrzebowej, która odbędzie się w najbliższym czasie.

Lucjan Węgrowicz należał do bardzo znanych Polaków przebywających na emigracji. Mężczyzna od wielu lat przebywał za oceanem, jednak mimo wszystko jego liczne osiągnięcia sprawiły, że wciąż był on doskonale znany. Teraz usłyszeliśmy najsmutniejsze wiadomości na temat jego odejścia. Lucjan Węgrowicz miał 89 lat.

Mężczyzna zmarł w wieku 89 lat

Jeden z najbardziej cenionych Polaków przebywających za granicą urodził się w 1930 roku. W najmłodszych latach swojego życia uczęszczał do liceum imienia Hugona Kołłątaja w Warszawie, w trakcie wojny był harcerzem Szarych Szeregów. Po zakończeniu działań wojennych na terenie naszego kraju postanowił poświęcić się nauce, którą się fascynował.

Jeden z jego przyjaciół po latach wspominał, że Węgrowicz był członkiem ZWM pochodzącym z rodziny żydowskiej, który sympatyzował ze środowiskami lewicowymi. Pomimo tego wybrał jednak świat nauki, a nie polityki, decydując się na starania o tytuł inżyniera z dziedziny łączności. Był również matematykiem, pracował w Polskiej Akademii Nauk. Pomimo wielu prób jego prośby o uzyskanie paszportu były odrzucane.

Mężczyzna był cenionym naukowcem

Ostatecznie udało mu się uzyskać paszport i wyleciał do Kanady. W Montrealu mieszkał aż do śmierci, wykładał tam na uniwersytecie. Studenci cenili jego wielką wiedzę i umiejętności dzielenia się swoją pasją. 

Dzisiaj grzeje: 1. 5-latka po raz pierwszy poszła do szkoły. Gdy rodzice przyjechali odebrać córkę, zabrakło im słów
2. Renta dożywotnia wytrychem oszustów. Zabiorą i zostawią z niczym

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Rodzina poinformowała, że pogrzeb naukowca odbędzie się w Warszawie. Ceremonia będzie miała miejsce w Domu Pogrzebowym na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach już 28 sierpnia o godzinie 13.00, skąd nastąpi przemarsz do grobu rodzinnego. To właśnie tam ma nastąpić ostatnie pożegnanie z wybitnym naukowcem, który wiele lat działał za granicą.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wiadomo, gdzie Piotr Woźniak-Starak chciał zabrać swoją żonę za 3 dni. Nie zdążył. To było ich wyjątkowe miejsce
  2. Józef Oleksy wyjawił straszliwe informacje o Jolancie Kwaśniewskiej. To się aż nie mieści w głowie
  3. Tata przez 13 lat odwiedzał miejsce, w którym umarł jego syn. Pewnego dnia znalazł tam wiadomość i płakał przez godzinę
  4. Mąż zadzwonił ze sklepu, ile kupić wody, odpowiedziała 12. Jak zobaczysz z czym wrócił popłaczesz się ze śmiechu
  5. Andrzej po 3 latach zamieszkał z dziewczyną. Poznał jej nawyki i teraz brzydzi się z nią nawet spać

Źródło: Gazeta Wyborcza

Następny artykuł