mężczyzna bóle głowy tasiemiec
Unsplash Christian Erfurt
Joanna Szwalikowska - 23 Września 2020

Mężczyzna cierpiał na bóle głowy przez 17 lat. Ciężko uwierzyć, co lekarze wyciągnęli z jego mózgu

Mężczyzna przez kilkanaście lat cierpiał na uciążliwe bóle głowy oraz inne dolegliwości. Niestety bardzo długo nikt nie potrafił powiązać ze sobą wszystkich faktów. Gdy po latach na jaw wyszła cała prawda, lekarze nie mogli uwierzyć własnym oczom. Szokujące, co usunęli z jego mózgu.

Mężczyzna przez kilkanaście lat cierpiał na różne dolegliwości, w tym uciążliwe bóle głowy. W ciągu tego czasu nikt nie zdołał jednak połączyć tego z tajemniczym lokatorem, który okazał się "pomieszkiwać" w jego mózgu. Niewiarygodne odkrycie lekarzy.

Stanisława CelińskaSmutne wiadomości o Stanisławie Celińskiej. Przyjaciółka niestety potwierdziłaCzytaj dalej

Mężczyzna od kilkunastu lat cierpiał na bóle głowy. Niewiarygodne, co lekarze wyciągnęli z jego mózgu

Dwudziestokilkuletni mężczyzna przez około 17 lat miał w swoim mózgu niemal 13-centymetrowego lokatora, którym okazał się... tasiemiec. Dzikiego lokatora lekarzom udało się usunąć podczas operacji. Jak się okazało, mężczyzna od lat cierpiał na różne dolegliwości, których przyczyną okazał się być zamieszkujący jego głowę tasiemiec.

Młody mieszkaniec Chin od szóstego roku zmagał się z drętwieniem słoni oraz stóp. Mężczyzna ignorował jednak objawy, ponieważ jego rodzice od zawsze mieli problemy z poruszaniem się. Nigdy nie zdecydował się pójść do szpitala, będąc przekonanym, że są to po prostu problemy genetyczne. W końcu jednak przyszedł moment, kiedy utracił czucie po całej prawej stronie ciała i trafił do szpitala.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Nastolatek rzucił się w ogień13-latek natychmiast rzucił się w żywioł, próbował ratować babcię i psa. To jednak nie koniec rodzinnej tragediiCzytaj dalej

- Połowa mojej górnej części ciała była całkowicie zdrętwiała. Nie czułem ręki i nie mogłem jej podnieść - mówił mężczyzna. Kiedy lekarze wykonali tomografię głowy, okazało się, że w mózgu pacjenta znajduje się skręcony pasożyt. Diagnozą pacjenta była tasiemczyca, czyli choroba pasożytnicza.

Jak twierdzą lekarze, powodem infekcji mogło być picie skażonej wody lub spożywanie niedogotowanego mięsa dzikich zwierząt, jak żaby czy węże. Zakażenie tasiemcem może być bardzo niebezpieczne dla człowieka, zwłaszcza w przypadku takim jak ten opisany w tekście. Pasożyt znajdujący się w mózgu wpływa negatywnie na jego funkcje oraz uszkadza, co doprowadza do uciążliwych oraz bardzo groźnych dla zdrowia objawów. Tasiemiec został zdiagnozowany u mężczyzny w wieku 18 lat, jednak operacja była na tyle ryzykowna, że odkładano ją w czasie. Przez pięć lat był n leczony farmakologicznie. Ostatecznie operacja miała miejsce w sierpniu 2020 roku.

Dzisiaj grzeje:

1. Koszmarny wypadek gwiazdora "Na Wspólnej", "Złotopolskich" i "Klanu". Błaga o pilną pomoc

2. Nie żyje uwielbiany wokalista. Syn przekazał druzgocącą wiadomość: ”Odszedł na spotkanie ze stwórcą dziś rano”

3. Awantura na całego. Żona Martyniuka nie odpuści, żąda od byłej synowej jednej rzeczy

Charakterystyczne objawy zakażenia tasiemcem to:

 • nudności,
 • biegunka,
 • ból brzucha,
 • częste uczucie głodu lub brak apetytu,
 • uczucie zmęczenia,
 • utrata wagi,
 • niedobory witamin,
 • ogólne osłabienie.

Objawy zakażenia tasiemcem są szybciej widoczne u dzieci, które bardzo szybko stają się osłabione oraz apatyczne. Zakażeniu może towarzyszyć biegunka, wymioty, a także szybka utrata masy ciała.

Najlepsze newsy dnia:

 1. Gwiazdor TVN nie kryje oburzenia. Padły naprawdę mocne słowa, chodzi o Tomasza Komendę
 2. Narzeczona Artura Szpilki zadziwiła Polaków. Rozebrała się do rosołu i usiadła w oknie, widać wszystko (FOTO)
 3. Danuta Martyniuk pokazała SMS-y od byłej żony Daniela. Nie ma wątpliwości, awantura na całego
 4. W zgliszczach samolotu znaleziono list należący do Anny Jantar. Dziś córka ujawnia jego treść
 5. Nagła wiadomość zdruzgotała kilka pokoleń Polaków. Media podały informacje o pogrzebie
 6. Złamiesz 3 zasady i ogórki kiszone zrobią się puste w środku. 3 popularne błędy, niestety wiele osób je popełnia

Dziewczynka dostała specjalny prezent2-latka z nieuleczalną chorobą otrzymała specjalny prezent. Jej reakcja jest bezcenna, wzruszająceCzytaj dalej

Źródło: Radio Zet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News