Chory, starszy mężczyzna upadł i leżał bez ruchu do rana. Służby nie chciały mu pomóc, bo takie są przepisy

Chory, starszy mężczyzna upadł i leżał bez ruchu do rana. Służby nie chciały mu pomóc, bo takie są przepisy Źródło: pexels/life_of_pix/

Mężczyzna upadł w nocy na podłogę. Nie był w stanie sam wstać przez swój wiek i chorobę, a jego żona nie miała wystarczająco siły, by mu w tym pomóc. Oboje zadecydowali o wezwaniu służb, które jednak nigdy się nie zjawiły. Wszystko tłumaczono przepisami.

Mężczyzna nie otrzymał pomocy, bo przepisy tego zabraniały. Wiele godzin spędził na zimnej ziemi, z której nie mógł się podnieść, bo brakło mu sił. Mimo to, nikt nie był wstanie się nad nim ulitować. Ciężko uwierzyć, że organizacje, które powinny nieść pomoc każdemu, nie kiwnęły nawet palcem, zasłaniając się przepisami. 

Mężczyzna upadł na ziemię i leżał do rana. Służby nie chciały mu pomóc

Pewien senior osunął się w nocy z łóżka i spadł na ziemię. Przez swój wiek i liczne dolegliwości, nie potrafił samodzielnie się podnieść. Co gorsza, jego małżonka również nie miała wystarczająco sił, by podciągnąć go do góry. Wspólnie uznali, że jedynym słusznym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest wezwanie pomocy. Kobieta zatelefonowała na numer alarmowy, gdzie połączono ją ze strażą pożarną. Po krótkiej rozmowie, staruszka została skierowana do straży miejskiej, która z kolei doradziła jej, by zwróciła się do pogotowia. 

Bezradna emerytka wykonała każde z zaleceń, jednak mimo to, nie otrzymała żadnego wsparcia. Za każdym razem informowano ją, że skoro jej mężowi nic się nie stało, nie wymaga on interwencji ze strony służb, a wysłanie takiej pomocy byłoby naruszeniem przepisów. Starzec ostatecznie nie otrzymał pomocy i był zmuszony leżeć na zimnej posadzce aż do rana. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Pomocy nie było, bo takie są przepisy 

Od samego początku, brak pomocy tłumaczono przepisami. Jak się okazało, żadna ze służb publicznych nie może przyjechać w nagłych przypadkach, gdzie nikomu nie zagraża niebezpieczeństwo. Operatorzy wyjaśniali wówczas, że przewrócenie się starca nie jest wystarczającym powodem.

Ponieważ nie odniósł obrażeń i nie odczuwa bólu, zjawienie się karetki lub straży pożarnej może zostać ukarane, gdy nagle pojawi się inne zgłoszenie, do którego ci przybędą zbyt późno. Co więcej, mężczyzna nie otrzymał wsparcia ze strony straży miejskiej, bowiem ta nie interweniuje w prywatnych mieszkaniach. 

  1. Agata Duda otworzyła usta i wszyscy zdębieli. Tysiące Polaków było zażenowanych jej słowami. Nie uwierzycie, co powiedziała
  2. Partner izolował Annę Przybylską od rodziny! Po latach CAŁA prawda o toksycznym związku aktorki wyszła na jaw
  3. Córka Marty Kaczyńskiej zamieściła w sieci pożegnalny wpis. Co się dzieje z nastolatką?!
  4. Niedźwiedź złamał mężczyźnie kręgosłup i trzymał jako zapas jedzenia. Po miesiącu znaleźli go myśliwi, zdjęcia przerażają
  5. Patomorfolodzy aż 5 godzin badali ciało Dawidka. Ich ustalenia są zatrważające, tak dokładnie zabił go tata
  6. Komendant Główny odkrywa w TVN nowe informacje ws. Dawidka. Serce rozpada się na milion kawałków
  7. Będą wyższe emerytury, ale trudno uwierzyć dla kogo. Wielu z was będzie wściekłych

Źródło: superexpress

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu