Mężczyzna został wypisany ze szpitala objętego kwarantanną, 3 godziny później zmarł. Wtedy się okazało, że miał koronawirusa

Mężczyzna został wypisany ze szpitala objętego kwarantanną, 3 godziny później zmarł. Wtedy się okazało, że miał koronawirusa Źródło: pixabay.com xaam-fotografiert

Mężczyzna zmarł zaledwie 3 godziny po tym, jak wypisano go ze szpitala objętego kwarantanną. Dopiero po jego śmierci okazało się, że był nosicielem koronawirusa. Córka opisała w szczegółach, jak został potraktowany.

Mężczyzna zmarł krótko po powrocie do domu ze szpitala. Nie mieści się w głowie, jak w rzeczywistości wygląda sytuacja chorych lub ewentualnie chorych na koronawirusa. Szpital czeka na resztę wyników kilka dni, a powinien kilka godzin.

Mężczyzna został wypisany do domu, był zakażony

Szpital w Grójcu jest objęty kwarantanną: w placówce zdiagnozowano 7 przypadków koronawirusa. Nosicielami są lekarz-ratownik medyczny, 4 pielęgniarki oddziału wewnętrznego oraz 2 lekarzy z oddziału wewnętrznego: w tym ordynator. Wiadomo, że szpital pobrał do przebadania próbki wszystkich swoich pacjentów, by było wiadomo, kto jest już ewentualnie zakażony. Okazało się, że pewien mężczyzna został wypisany z oddziału wewnętrznego, 3 godziny po przyjeździe do domu zmarł. Nic nie można było zrobić, potem okazało się, że był zakażony koronawirusem.

Łucja Nowak‎ napisała na grupie "Ogłoszenia Spotted Grójec - Okolice":

- Mój tata który został wczoraj wypisany ze szpitala w Grójcu z oddziału wewnętrznego, zmarł trzy godz po przyjeździe do domu. Szpital był objęty kwarantanna, wieczorem został uruchomiony sztab kryzysowy w Warszawie. Próbki pacjentów zostały pobrane przed wypisem taty ze szpitala. Właśnie dostałam informacje ze tata miał wynik pozytywny na koronawirusa! Nie wiem, jakie zalecenia podejmie szpital lub sanepid w Grójcu ale ostrzegam wszystkich, którzy mieli kontakt z pielęgniarkami, lekarzami i pacjentami z oddziału wewnętrznego w Grójcu! My właśnie czekamy na specjalna karetkę z Piaseczna która przyjedzie po tatę i go zabierze. To jest ostrzeżenie dla was, bo nikt wam tego nie powie! Cała noc walczyliśmy, żeby ktoś przyjechał potwierdził zgon, wszyscy się bali bo tata był na kwarantannie. Najgorszemu wrogowi nie życzę tego, przez co przechodzimy! Ostrzegam was wszystkich!
Róbcie zrzuty ekranu i udostępniajcie, aby jak najwięcej osób zostało poinformowanych! Możecie uratować im życie - czytamy we wpisie córki zmarłego.

Jest ogromny problem z testami na koronawirusa

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Mężczyzna w grójeckim szpitalu leczył się onkologicznie - był więc w grupie ogromnego ryzyka zakażenia. Krzysztof Ambroziak, starosta grójecki, przekazał mediom te informacje. Dodał, że od razu kiedy potwierdzono koronawirusa u 2 lekarzy, pacjenci zostali poinformowani o tym fakcie i zostały pobrane od nich próbki. Mieli mieć też wybór, czy mimo wirusa chcą zostać w placówce. Starosta mówi, że teraz nawet osoby, które są zakażone, nie muszą przebywać w szpitalu, a mogą odbywać kwarantannę w domach. Według niego to straszne, "ale tak mamy postępować".

Dzisiaj grzeje: 1. Z ostatniej chwili: rząd zmienia prawo, ale tylko na 5 dni. Już od jutra nowe przepisy
2. Żona wróciła z pracy w supermarkecie cała we łzach. Wściekły mąż napisał mocny apel do klientów

-  Chcielibyśmy sprawdzić wszystkich pacjentów, ale ogromny problem jest z testami. Próbki pobierane mają być od osób, które mają już objawy i trafiają do szpitali zakaźnych. Taki system nam nie pomaga - powiedział reporterom Jablonki.info starosta grójecki. Mało tego, szpital nadal czeka na wyniki próbek 19 pacjentów, które zostały pobrane w środę, czyli 5 dni temu. Wyniki próbek według urzędników mają być przekazywane w ciągu ok. 6 godzin. W poniedziałek będzie wiadomo, co dalej stanie się ze szpitalem, jest bardziej niż pewne, że konieczna będzie dezynfekcja. Starosta grójecki informuje również, że w powiecie jest zdiagnozowanych 35 przypadków, w tym aż 27 dotyczy Nowego Miasta nad Pilicą.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Cały kościół oddany do dezynfekcji. Zarażony koronawirusem ksiądz odprawiał msze
  2. Szczepionka na koronawirusa będzie już niebawem? Właściciel Hoffenheim podał radosną nowinę, znamy datę
  3. Jeśli masz taki banknot, możesz zarobić fortunę. Jeszcze niedawno kosztował grosze
  4. Zarażona koronawirusem 39-latka bije na alarm. Każdy powinien wziąć jej słowa do serca, przejmujące nagranie
  5. Zdradził, do kiedy może potrwać epidemia w Polsce. Smutne
  6. Liść laurowy jest nie tylko jedną z najzdrowszych przypraw świata. Ma też inne super działanie

Źródło: Facebook, Jabłonka Info

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News