24-letni mężczyzna usłyszał od lekarzy, że niedługo umrze. Zostawił list pożegnalny, po którym ciężko się pozbierać

24-letni mężczyzna usłyszał od lekarzy, że niedługo umrze. Zostawił list pożegnalny, po którym ciężko się pozbierać Źródło: Unsplash/Aron Visuals

24-letni mężczyzna usłyszał ostateczną diagnozę: z powodu nowotworu miał niedługo umrzeć. Zdecydował się więc umieścić w internecie wzruszający list pożegnalny, z ważnym apelem.

Mężczyzna, gdy dowiedział się o tym, że choruje na nowotwór, było już za późno. Nie było już żadnych szans na leczenie, lekarze dali mu kilka miesięcy życia. W związku z nieuchronnie zbliżającą się śmiercią naszły go bardzo ważne przemyślenia, którymi chciałby się podzielić z innymi. Napisał więc pożegnalny list, w którym jak sam przyznał, jego sposób życia nie przyczynił się do ważnych zmian na świecie. Chciałby przed tym przestrzec.

24-letni mężczyzna umierał, zdecydował się napisać pożegnalny list

- Mam tylko 24 lata, a już przyszło mi wybierać swój ostatni krawat… Krawat, który założą mi za kilka miesięcy na moim pogrzebie. Kompletnie nie pasuje do mojego garnituru, ale myślę, że jest idealny na tę okazję - pisze internauta.

W jego tekście widać wiele smutku. Jak sam przyznaje, pisze go głównie z egoistycznych powodów, bo do tej pory nie miał jeszcze znaczącego wpływu na nic, a teraz chciałby, aby chociaż kilka osób zainspirowało się jego listem. Dlatego podzielił się nim na popularnym forum internetowym Reddit.

Poruszający list umierającego 24-latka

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Nie trać czasu na pracę, z której nie czerpiesz żadnych przyjemności. [...] Cierpliwość, pasja i zaangażowanie przychodzi łatwo tylko wtedy, gdy kochasz to, co robisz. To głupie bać się opinii innych. Lęk tylko osłabia i paraliżuje. Jeśli mu na to pozwolisz, będzie w Tobie rósł każdego dnia, aż nic z Ciebie nie zostanie. [...] Niektórzy mogą nazywać Cię szaleńcem, ale niektórzy mogą uważać Cię za prawdziwą legendę. Przejmij kontrolę nad swoim życiem. Weź pełną odpowiedzialność za rzeczy, które Ci się przydarzyły. Ogranicz złe nawyki i staraj się prowadzić zdrowsze życie. [...] Niech Twoje życie będzie kształtowane przez decyzje, które podjąłeś, a nie te, których nie podjąłeś. Doceń ludzi wokół ciebie. Twoi przyjaciele i krewni będą zawsze nieskończonym źródłem siły i miłości - pisał w ostatnim liście.

Dzisiaj grzeje: 1. Wyciekło zdjęcie ślubne Anny i Bronisława Komorowskich. Uroda młodej Anny zwala z nóg
2. Nie żyje legenda piłki nożnej. Grał w historycznym remisie Polaków na Wembley

- Troszczymy się tak bardzo o zdrowie i integralność naszego ciała, że aż do śmierci, nie zauważamy, że ciało jest niczym więcej niż pudełko, w którym kryje się nasza osobowość, myśli, przekonania i intencję do tego świata. Jeśli nic w nim nie ma, co mogłoby zmienić świat, to nie ma znaczenia, czy ono zniknie. Wierzę, że wszyscy mamy potencjał, ale nie wszyscy mamy na tyle odwagi, by go realizować. [...] Zostaw po sobie jakiś ślad na tym świecie - napisał internauta.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Fakt, o którym rząd milczy, w kontekście wzrostu emerytur. Najubożsi emeryci zostaną najbardziej pokrzywdzeni
  2. Emerytury 2020. Znamy już stawkę i wysokość waloryzacji
  3. Prababcie miały świetny sposób, by pieczyste było soczyste. Wystarczy zrobić jedną ważną rzecz, a mięso będzie rozpływać się w ustach
  4. Kupiła i porównała kosmicznie drogi makowiec Gessler z ciastem z Biedronki. Niewiarygodne, czego zabrakło w droższym
  5. Kobieta dopiero w święta dowiedziała się, że została babcią. Nagrali jej reakcję, aż chce się płakać

Źródło: Webniusy

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News