Lekarz popełnił karygodny błąd, ale do niczego się nie przyznał. Pacjent zmarł, a dwóch innych przeżyło piekło

Lekarz popełnił karygodny błąd, ale do niczego się nie przyznał. Pacjent zmarł, a dwóch innych przeżyło piekło Źródło: unsplash.com/ JC Gellidon

Mężczyzna w trakcie operacji popełnił przerażający błąd. Chirurg wziął do zabiegu rzeczy, których nigdy nie powinien nawet tknąć. Przez jego pomyłkę jeden z pacjentów zmarł, a dwóch innych w ciężkim stanie walczyło o swoje życie.

Mężczyzna przygotowywał się do trzech operacji, które miały zakończyć się sukcesem. Chirurg jednak przez pomyłkę wziął do swojej pracy rzeczy, które były zakażone bardzo groźnymi bakteriami. Rezultat pomyłki jest przerażający - jedna osoba zmarła, a dwie inne po dziś zmagają się ze skutkami druzgocącego błędu lekarskiego.

Mężczyzna miał przeprowadzić operację. Doszło jednak do fatalnej pomyłki

Do opisywanej sytuacji doszło w szpitalu Uniwersytetu Oksfordzkiego. Renomowana placówka medyczna słynie z dobrej jakości świadczenia usług i z wielkiej troski o pacjentów. Jeden z lekarzy, który tego dnia miał przeprowadzić operację wszycia organów trzem mężczyznom, popełnił błąd i wziął organy, które nigdy nie powinny znaleźć się na sali operacyjnej.

Według doniesień prasy, organy do przeszczepu były zarażone bakteriami grzybicy. Po wszyciu ich, pacjenci, zamiast zdrowieć, zaczęli zmagać się z poważnymi problemami. 36-latek zmarł z powodu tętniaka spowodowanego infekcją wątroby, 25-letni pacjent musiał przejść usunięcie zainfekowanej nerki, a jeszcze inny mężczyzna zmagał się z chorobą spowodowaną przeszczepem nerki i trzustki. Lekarz ostatecznie nie przyznał się głośno do winy, choć szpital odpowiedział za jego czyny. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Pacjent zaskarża placówkę

25-latek, któremu trzeba było usunąć nerkę, po dziś odczuwa skutki zakażenia bakterią i operacji usunięcia nerki. Sam pozwał szpital i otrzymał odszkodowanie w wysokości 215 tysięcy funtów, ale to wcale nie złagodziło jego wściekłości.

Dzisiaj grzeje: 1. Znany polski aktor ZABIŁ swoją matkę. Ta obrzydliwa zbrodnia do dziś mrozi krew w żyłach
2. 72-letni Karol Strasburger został właśnie ojcem! Znamy płeć i imię dziecka

- Do dziś złości mnie fakt, że chirurg, który usunął narządy od dawcy, nie był uczciwy. Dopiero gdy ludzie, którzy otrzymali narządy, poczuli się źle, powiedziano prawdę. Myślę, że jest to całkowicie niedopuszczalne i sprawia, że zastanawiasz się, ile innych potencjalnie zagrażających życiu błędów jest popełnianych, a które są ukryte - powiedział pacjent cytowany przez Sky News.

Najlepsze newsy dnia:

  1. 6 osób nie żyje, ponad 360 jest rannych, bilans ofiar cały czas rośnie. Media obiegły informacje o zagranicznej tragedii
  2. Agata Duda przejęła mikrofon i wystosowała apel do Polaków. Potrzebna jest pomoc
  3. Koniec z nudną panierką z bułki tartej. Dzięki nowej panierce kotlety schabowe będą tak pyszne, jak nigdy wcześniej
  4. Biedronka: nagranie nastoletnich złodziei podbija sieć
  5. Uważaj na popularny pieprz. Może wywołać WYMIOTY

Źródło: o2

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News