Dramat w polskiej miejscowości. Uderzenie było tak silne, że oderwało mężczyźnie głowę

Dramat w polskiej miejscowości. Uderzenie było tak silne, że oderwało mężczyźnie głowę Źródło: pixabay/arembowski

Mężczyzna padł ofiarą fatalnego wypadku drogowego, w wyniku którego zginął na miejscu. Z powodu siły uderzenia, jego głowę oderwało od reszty ciała.

Mężczyzna jadący rowerem nie miał szans na przeżycie tego wypadku. Uderzyło w niego auto jadące z ogromną prędkością, w efekcie czego doszło do prawdziwej tragedii. Okazuje się, że obie strony są w równym stopniu odpowiedzialne za spowodowanie wypadku.

Mężczyzna zginął w tragicznym wypadku na drodze

Do tragicznego wypadku doszło w Bujnach (województwo łódzkie). Kierowca Porsche pędził drogą 135 km/h, przy ograniczeniu do 40 km/h. Oznacza to, że przekroczył prędkość o 95 km/h, co wiąże się z utratą prawa jazdy. Jednak nie to powinno być największym jego zmartwieniem.

Przed maskę pędzącego Porsche wyjechał z drogi podporządkowanej pijany rowerzysta, który wymusił w ten sposób pierwszeństwo. Zderzenia roweru z samochodem przy tej prędkości nie da się przeżyć, a siła uderzenia była tak duża, że oderwała rowerzyście głowę od reszty ciała. Później policja wykazała, że rowerzysta miał 2,25 promila alkoholu we krwi, a kierowca Porsche był trzeźwy.

Kierowca Porsche będzie miał postawione zarzuty

Z początku kierujący pojazdem nie chciał się przyznać. Zarzekał się, że zna tę drogę od 40 lat i wie, że niedaleko jest szkoła, i choć przekroczył prędkość, to jechał około 50-60 km/h. Opinia biegłych szybko zweryfikowała zeznania. Wykazano, że kierowca kłamie dzięki zapisowi z GPS, z którego wynikało, że faktyczna prędkość pojazdu wynosiła 135 km/h.

Biegli podkreślili również, że gdyby kierowca jechał z przepisową prędkością, zareagowałby na wymuszenie pierwszeństwa przez pijanego rowerzystę. Dlatego odpowie przed sądem za wypadek ze skutkiem śmiertelnym.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- To było znaczne przekroczenie prędkości, nie mamy wątpliwości - potwierdziła prokuratura.

56-letni kierowca Porsche odmówił składania dalszych zeznań i nie przyznaje się do winy. Prokuratura zatrzymała jego prawo jazdy, ponadto zastosowano poręczenie majątkowe wysokości 60 tysięcy złotych.

Dzisiaj grzeje: 1. Danuta Wałęsa nie wytrzymała. Powiedziała całą prawdę o życiu z Lechem. Aż żal tego słuchać
2. Polacy odcięci od pieniędzy. Wielka awaria, dotyczy całego kraju

W komentarzach rozgorzała dyskusja na temat wypadku. Wiele internautów wykazuje na winę rowerzysty, który był pijany i wymusił pierwszeństwo, ale sporo osób za zdarzenie wini również kierowcę, który znacznie przekroczył prędkość. Sporo komentujących wskazuje również na to, że obaj uczestnicy ruchu są winni w takim samym stopniu i kierowca powinien ponieść odpowiednie konsekwencje.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Los 13. emerytury jest już przesądzony. Nie tego spodziewały się miliony emerytów
  2. Rydzyk będzie musiał przejść na emeryturę? Zbliża się koniec, duchowny jest w potrzasku
  3. 12-latka chciała pokazać nieżyjącej mamie swoje świadectwo szkolne. Na cmentarzu wydarzyły się rzeczy, które kruszą najtwardsze serca
  4. Tadeusz Rydzyk uderza w Polsat i TVN. Wplata Maksymiliana Kolbe
  5. Koniec z pieniędzmi na dzieci. Rodzice ZMUSZENI wykładać po 600 zł na dziecko!

Źródło: Dziennik Łódzki

Następny artykuł