Wyjęli z ciała mężczyzny ohydną, wielką i czarną rzecz. Prawda na jej temat zaskoczy wielu, ogromne niebezpieczeństwo dla każdego

Wyjęli z ciała mężczyzny ohydną, wielką i czarną rzecz. Prawda na jej temat zaskoczy wielu, ogromne niebezpieczeństwo dla każdego Źródło: unsplash.com/Piron Guillaume

Mężczyzna chciał zrobić w swoim życiu dobrą rzecz i pomyślał o tym, by zostać dawcą narządów. Po jego śmierci lekarze nie kryli zdziwienia. Kiedy otworzyli jego klatkę piersiową, oniemieli, czegoś takiego dawno nie widzieli.

Mężczyzna pozostawił po sobie wspomnienie nawet po śmierci. Chciał przysłużyć się potrzebującym, lecz sekcja zwłok przybrała nieoczekiwany obrót. Lekarze nie sądzili, że coś takiego jest możliwe. W ciele 52-latka znajdowała się czarna, ohydna, ociekająca rzecz. To ogromne niebezpieczeństwo dla wszystkich. 

Mężczyzna nie mógł nawet oddać swoich narządów

Pewien mężczyzna trafił do szpitala - źle się poczuł, a lekarze nie dali rady go uratować. Miał zaledwie 52 lata. Chirurdzy ze szpitala Wuxi w Jiangsu w Chinach oniemieli, kiedy zobaczyli, jak wygląda wnętrze jego organizmu. Jeden z najważniejszych organów był twardy i czarny, wyglądał, jakby go podpalono.

Niestety czarne jak smoła płuca to efekt długoletniego palenia papierosów. Mężczyzna nie rozstawał się z zapalniczką i paczką papierosów. Co więcej, zgłosił się jako dawca narządów na wypadek swojej śmierci - był zwolennikiem takich szlachetnych czynów, jednak okazało się, że przez nałóg nie będzie w stanie niestety już nikogo uratować. Jego płuca były w strasznym stanie: czarne, twarde i jakby zwęglone. W ogóle nie przypominały normalnych ludzkich płuc. Lekarze z powodu jego uzależnienia od nikotyny musieli skreślić go z listy potencjalnych dawców. To niebezpieczeństwo, które dotknąć może wszystkie osoby nałogowo palące papierosy. 

Płuca palaczy nieustannie szokują chirurgów

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Płuca w tak złym stanie wskazywały na to, że jego inne organy mogły również stać się słabsze przez palenie papierosów. Lekarze nie mogli ryzykować i przeszczepić niepewnych narządów innej osobie.

- Wstępne testy wskaźnika natlenienia organizmu były w porządku, ale kiedy pobraliśmy narządy, zdaliśmy sobie sprawę, że nie będziemy w stanie ich użyć - mówi dr Chen, jeden z chirurgów.

Aby uzmysłowić palaczom ogromny problem związany z nikotyną, można pokazać im opublikowany w internecie materiał, na którym ekspert prezentuje czarne płuca.

Dzisiaj grzeje: 1. Agata Duda wyśmiewana przez całe Stany Zjednoczone. Internet nigdy jej tego nie wybaczy
2. Straszne informacje o tragedii w polskiej miejscowości. Nie żyją uczniowie

Jak zaznacza lekarz, do przeszczepów przyjmują płuca osób poniżej 60 roku życia, mogą nosić ślady lekkiej infekcji lub w przeszłości mogły być często prześwietlane. Jednak nie mogą godzić się na pobieranie płuc i innych narządów od osób, które przez 30 lat dzień w dzień wypalały paczkę papierosów dziennie, pompując świadomie we własny organizm śmiertelną truciznę.

Fot. AsiaWire

Najlepsze newsy dnia:

  1. Przyszli rodzice poszli na pierwsze USG. Lekarka spojrzała na monitor i przekazała im wieści, po których nie mogli przestać płakać
  2. Mama zauważyła u córki ciemne kręgi na karku. Zabrała ją do lekarza i usłyszała piorunującą diagnozę, teraz ostrzega innych rodziców
  3. Magda Gessler oszalała? Sprzedaje świąteczne ciasta za kosmiczne ceny, najtańsze kosztuje 65 złotych za kilogram
  4. W zgliszczach samolotu odnaleziono list do Anny Jantar. Po latach ujawniono jego tragiczną treść
  5. "Są atakowani siekierami, oblewani kwasem, a nawet mordowani czy podpaleni w miejscu pracy". Wszystko przez 500 plus

Źródło: Metro

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News