Niewyobrażana strata, wszyscy nucili jego hity. Odeszła legenda muzyki

Niewyobrażana strata, wszyscy nucili jego hity. Odeszła legenda muzyki Źródło: publicdomainpictures.net MALIZ ONG

Mężczyzna odszedł niespodziewanie, pozostawiając po sobie ogrom spuścizny. Fani są zasmuceni, laureat wielu cenionych nagród już nigdy nic nie zanuci ani nie stworzy. Legenda nie żyje.

Mężczyzna za wielu był uważany za legendę, a jego winyle, płyty CD i kasety każdy fan muzyki posiadał w domu. Smutne informacje o śmierci lubianego muzyka przekazała pogrążona w żałobie rodzina.

Mężczyzna miał 81 lat, od jakiegoś czasu zdecydował się odpoczywać

Zdobył wiele kultowych nagród, był m.in. trzykrotnym laureatem Grammy. 81-letni Kenny Rogers nie żyje - tę informację przekazała zrozpaczona rodzina w rozmowie ze stacją BBC. Krewny muzyka powiedział, że odszedł z przyczyn naturalnych, w domu. Kenny Rogers był legendą, idolem i wzorem dla fanów oraz innych twórców w dziedzinie muzyki country. Był aktywny zawodowo przez ponad 60 lat.

Dopiero w 2015 roku mężczyzna poczuł, że to ten moment, by nieco zwolnić i wieść spokojne życie w domowym zaciszu. Na jego decyzję ogromny wpływ miały problemy zdrowotne. Chciał też poświęcić więcej czasu rodzinie. Odbył pożegnalną trasę i zniknął ze sceny.

- Bardzo podobała mi się możliwość pożegnania się z fanami podczas trasy. Nigdy nie byłbym w stanie należycie im podziękować za wsparcie, które dali mi przez całą moją karierę i szczęście, którego doświadczyłem. (...) Mam nadzieję, że moi fani rozumieją, że najpierw jestem ojcem, a następnie piosenkarzem - mówił Kenny Rogers. Po kilku latach głuchej ciszy, fani ponownie o nim usłyszeli, niestety nie w taki sposób, w jaki by chcieli. Teraz planują godnie pożegnać muzyka.

Skomponował wiele kultowych przebojów

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kenny Rogers z wielkim hukiem wszedł na muzyczną scenę w latach 50. Dołączył do zespołu The First Edition. Wszyscy usłyszeli o jego talencie, kiedy ukazał się singiel "Lucille". Był też znany z "Ruby Don't Take Your Love To Town" lub z "The Gambler". Na swoim koncie miał również niewielkie filmowe epizody.

Dzisiaj grzeje: 1. Ministerstwo Zdrowia właśnie poinformowało o kolejnych przypadkach koronawirusa w Polsce. Chorych coraz więcej
2. Zarażona kobieta nagrała relację ze szpitalnego łóżka. ”Tak jakby mieć szkło w płucach, a każdy oddech to bitwa”

Największą sławę przyniósł mu udział w wykonaniu kultowej piosenki stworzonej przez Michaela Jacksona i Lionela Richiego. Chodzi o " We are the world" - utwór miał pomóc w zbieraniu funduszy przeznaczanych na walkę z głodem i suszą w Etiopii. Kenny Rogers był tak ceniony przez branżę, że w latach 80. współpracował nawet z samą Dolly Parton. Po latach spotkali się ponownie i tak powstał znany wszystkim utwór "Undercover".

Fot. youtube.com/Kenny Rogers/

Najlepsze newsy dnia:

  1. Cały kościół oddany do dezynfekcji. Zarażony koronawirusem ksiądz odprawiał msze
  2. Skoczek narciarski wyjechał na wakacje mimo epidemii. Fani oburzeni, nie pozostawili na nim suchej nici (FOTO)
  3. Przyciągał tłumy Polaków, wszyscy go uwielbiali. Niestety, nie żyje
  4. Musieli zabrać chorą Polkę z powodu koronawirusa. Gdy wychodziła z domu wypowiedziała zdanie, które ratownicy zapamiętają do końca życia
  5. Nie mieści się w głowie, ojciec robił Damiankowi nieludzkie rzeczy. Najgorsze jest jednak zachowanie matki
  6. Koszyki w Lidlu mają ukrytą super funkcję. Jest nieznana wielu klientom

Źródło: Interia

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News