Zmarł mężczyzna przebywający na kwarantannie. Policjanci zastali w jego mieszkaniu straszny widok

Zmarł mężczyzna przebywający na kwarantannie. Policjanci zastali w jego mieszkaniu straszny widok Źródło: pikio

Mężczyzna, który przebywał na kwarantannie, nie żyje. Policjanci mieli za zadanie kontrolować jego obecność w mieszkaniu oraz stan zdrowia. Niestety, kiedy przekroczyli próg, spełnił się najczarniejszy scenariusz.

Mężczyzna przebywający na kwarantannie nie żyje. Miał wskazanie do izolacji domowej, a policjanci sprawdzali, czy kwarantanna jest przez niego przestrzegana. Funkcjonariusze feralnego dnia nie mogli uzyskać żadnego kontaktu z mieszkańcem Głogowa.

Mężczyzna dopiero miał być zbadany na nosicielstwo SARS-CoV-2

Mieszkańcy Głogowa, a szczególnie ci z osiedla Kopernika, są teraz poważnie zaniepokojeni. Nikt na dobrą sprawę nie wiedział, czy mężczyzna przebywający od jakiegoś czasu na kwarantannie domowej jest zakażony czy też nie. Policjanci raz dziennie odwiedzają osoby, które zostały poddane izolacji, sprawdzając, czy rzeczywiście znajdują się w mieszkaniach i czy ich stan zdrowia się nie pogorszył. Do mężczyzny z osiedla Kopernika nie mogli się w ogóle dodzwonić. Sądzili, że albo nie ma go w domu i złamał zakaz kwarantanny lub rzeczywiście stało się coś złego powiązanego ze zdrowiem. Natychmiast poinformowali przełożonych i sanepid. Kiedy weszli do jego mieszkania, mogli tylko stwierdzić zgon.

- Nie wiadomo jeszcze jaka była przyczyna jego śmierci. Mężczyzna czekał na przeprowadzenie testów, więc nie wiadomo, czy był zakażony koronawirusem - przekazał dziennikarzom portalu Nasze Miasto starosta głogowski, Jarosław Dudkowiak.

To pierwszy taki przypadek w Polsce od momentu odnotowania pierwszego zachorowania

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dziennikarze portalu Głogów Nasze Miasto dowiedzieli się, że mężczyzna miał problemy ze zdrowiem, jednak nie wiadomo, z czym się mógł zmagać. Wszystko wyjaśni się po wykonaniu sekcji zwłok. Należy przede wszystkim stwierdzić, czy mężczyzna z Głogowa był nosicielem koronawirusa

Dzisiaj grzeje: 1. Niedobra wiadomość, kolejny przyrost zakażeń. Najwięcej w jednym województwie

2. Żona wróciła z pracy w supermarkecie cała we łzach. Wściekły mąż napisał mocny apel do klientów

Co zaskakujące, to pierwszy przypadek w Polsce, aby osoba poddana kwarantannie domowej zmarła. Nie doczekał się testów. Starosta miasta postanowił zaapelować do władz.

- Apeluję do władz o wykonywanie jak największej ilości testów. Nie może być tak, że osoby, które nie mogą jechać do szpitala zakaźnego, czekają kilka dni na wykonanie badania. To dla nich też dodatkowy stres - mówił Jarosław Dudkowiak.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Cały kościół oddany do dezynfekcji. Zarażony koronawirusem ksiądz odprawiał msze
  2. Skoczek narciarski wyjechał na wakacje mimo epidemii. Fani oburzeni, nie pozostawili na nim suchej nici
  3. Kobieta z objawami koronawirusa uciekła ze szpitala. Powód jest dobijający
  4. Mężczyzna został wypisany ze szpitala objętego kwarantanną, 3 godziny później zmarł. Wtedy się okazało, że miał koronawirusa
  5. Pokazała, jak wygląda test na koronawirusa. Warto zwrócić uwagę na jedną rzecz
  6. Liść laurowy jest nie tylko jedną z najzdrowszych przypraw świata. Ma też inne super działanie

Źródło: Głogów Nasze Miasto

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News