Polski "pacjent zero" nadal w szpitalu. Wiemy, dlaczego nadal go nie opuścił

Polski "pacjent zero" nadal w szpitalu. Wiemy, dlaczego nadal go nie opuścił Źródło: unsplash Martha Dominguez de Gouveia

Mężczyzna, który został zdiagnozowany z pierwszym potwierdzonym przypadkiem koronawirusa w Polsce, wciąż nie wyszedł ze szpitala. Chociaż wczoraj media informowały o tym, że "pacjent zero" wraca do domu, okazało się, że mężczyzna nadal przebywa na oddziale. Znamy powody, dla których został zatrzymany przez lekarzy.

Pierwszą osobą zakażoną koronawirusem w Polsce był 66-letni mężczyzna, który wrócił z Niemiec rejsowym busem. Wczoraj pojawiło się wiele informacji o tym, że "pacjent zero" jest już zdrowy i opuszci szpital. Okazuje się jednak, że Mariusz O. wciąż przebywa na oddziale zakaźnym.

Wiele źródeł podawało wczoraj, że mężczyzna opuścił szpital i jest już wyleczony. Część mediów natomiast stwierdziło, że "pacjent zero" nie wrócił do domu i nadal przebywa na oddziale zakaźnym w Zielonej Górze, co doprowadziło do tego zamieszania i lekkiej dezorientacji. Wiemy już, dlaczego Mariusz O. jednak nie został wypisany, mimo że wyniki testów na obecność wirusa SARS-CoV-2 były negatywne.

Mężczyzna najprawdopodobniej najbliższe dni spędzi w szpitalu

Mężczyzna, który jest polskim "pacjentem zero" nie opuścił jeszcze oddziału zakaźnego i najprawdopodobniej następne dwa tygodnie spędzi jeszcze w szpitalu uniwersyteckim w Zielonej Górze. Chociaż lekarze podtrzymują, że Mariusz O. został wyleczony i przeszedł negatywnie test na obecność koronawirusa, musi jeszcze odbyć 14 dniową kwarantannę. Został w placówce na własne życzenie.

Lekarze szpitala uniwersyteckiego w Zielonej Górze potwierdzili, że mężczyzna jest całkowicie zdrowy. Jednak, by zachować bezpieczeństwo, "pacjent zero" musi przejść jeszcze 14 dniową kwarantannę. Mariusz O. sam poprosił, aby pozostawić go jeszcze w szpitalu.

DASZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Uspokajamy. Pacjent jest zdrowy, nie ma wirusa. Musi odbyć jedynie 14-dniową kwarantannę. Lekarze, na prośbę pacjenta, na razie nie wypisali go do domu - powiedziała rzecznika szpitala, Sylwia Malcher-Nowak.

Dzisiaj grzeje: 1. Wiadomo kim była i na co chorowała zmarła na koronawirusa 27-latka. Wstrząsające doniesienia

2. Ogromne zmiany w robieniu zakupów. Maksymalnie 50 osób w sklepie, metr odległości, znamy szczegóły

Mężczyzna przeszedł chorobę COVID-19 wywołaną koronawirusem z lekkimi objawami. Dzięki temu, mimo jego zaawansowanego wieku, Mariusz O. dzisiaj jest już całkowicie zdrowy. Nie podano jednak informacji, dlaczego "pacjent zero" kwarantannę postanowił spędzić na oddziale zakaźnym i nie zdecydował się wrócić do domu.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Cukrzycę można zobaczyć w oczach. Objaw, którego nie wolno lekceważyć
  2. Piękny gest Kuby Błaszczykowskiego. Przeznaczy fortunę na walkę z epidemią, brawo
  3. Nadzwyczajna decyzja dużego banku w Polsce. Klienci będą mieli wybór
  4. Bardzo ważne ostrzeżenie WHO. Dotyczy młodych ludzi
  5. Czeka nas ogromny skok cen żywności? Niepokojące incydenty w Polsce, ministerstwo informuje
  6. Polka wróciła z Niemiec. Szybko uciekła z kwarantanny, bo tradycyjne jedzenie jej nie smakowało

źródło: Gazeta Wyborcza

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News