22-latek celował do przechodniów z pistoletu w centrum Warszawy, a w końcu strzelił do bezdomnego. Usłyszał zarzuty

22-latek celował do przechodniów z pistoletu w centrum Warszawy, a w końcu strzelił do bezdomnego. Usłyszał zarzuty Źródło: twitter/policja_lubelska/

Mężczyzna spacerował po centrum Warszawy z bronią w ręku. Celował w stronę przechodniów, aż w końcu strzelił do bezdomnego. Policja od razu zajęła się bulwersującą sprawą.

22-letni mężczyzna został zatrzymany po tym, jak na Śródmieściu celował swoją bronią w przypadkowe osoby. Co gorsza, po zaledwie kilku minutach, dopuścił się najgorszego czynu, strzelając do niewinnego człowieka. Świadkowie zawiadomili odpowiednie służby, które natychmiast interweniowały. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. 

Mężczyzna celował do przechodniów z pistoletu, po czym strzelił do bezdomnego 

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę około południa w centrum Warszawy. 22-latek, idąc Śródmieściem, atakował przypadkowe osoby i celował do nich z pistoletu. Świadek niezwłocznie zawiadomił policję, która na miejscu zjawiła się już po kilku minutach. Dopiero po przybyciu funkcjonariuszy okazało się, że na Nowym Świecie leży ranny mężczyzna. 

Jak udało się im ustalić, poszkodowany jest bezdomnym. Agresywny 22-latek podszedł do niego i wymierzając broń w policzek, po prostu strzelił. Mundurowi zawiadomili pogotowie, a gdy tylko ratownicy zajęli się rannym, ruszyli w pogoń za sprawcą. Już chwilę później udało się go pochwycić, jednak jak się okazuje, zakucie w kajdanki nie było najłatwiejszym zadaniem. 

- Zanim został zatrzymany, mężczyzna próbował pozbyć się rewolweru hukowego, rzucając w krzaki - relacjonuje Robert Szumiata ze śródmiejskiej komendy policji w Warszawie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Sprawca usłyszał zarzuty 

Funkcjonariusze od razu przebadali mężczyznę alkomatem, który wykazał 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Niezwłocznie trafił  do prokuratury, a teraz wiadomo, jakie usłyszał zarzuty: usiłowania zabójstwa, posiadania broni palnej bez zezwolenia, a także naruszenia nietykalności oraz gróźb karalnych. 

Dzisiaj grzeje: 1. Siostry przez 40 lat robiły sobie zdjęcia. Ostatnie wzrusza do łez. Przygotujcie chusteczki

2. Wszyscy pokochali ją za "Ranczo". Media obiegła informacja o nagłej śmierci

Zeznania świadków ujawniły jeszcze więcej czynów, jakich dopuścił się 22-latek. Okazuje się, że przestępca nie tylko mierzył z broni i strzelił do bezdomnego, ale również w brutalny sposób kopał innego przechodnia, a drugiego z całej siły uderzył pięścią w klatkę piersiową. W wyniku opisanych zdarzeń zadecydowano o tymczasowym zatrzymaniu mężczyzny na okres trzech miesięcy. 

Najlepsze newsy dnia:  

  1. Potrzebujesz gotówki? Istnieją dwa banalne sposoby, żeby szybko ją zdobyć
  2. Szykuje się góra pieniędzy dla emerytów od PiS. Nawet po 2,5 tys. zł dodatków
  3. Agnieszka Woźniak-Starak odejdzie z telewizji i przejmie firmę męża? ”Teraz dzieło jego życia będzie kontynuować jego żona”
  4. 2-latka błagała, by przestał. Dziecko poniosło straszne konsekwencje po brutalnym gwałcie, tylko dla ludzi o mocnych nerwach
  5. Sąsiedzi skarżyli, że jego pies nie daje im żyć, gdy nie ma go w domu. Właściciel zamontował kamerę, by przekonać się, co wyczynia zwierzak
  6. Najlepsze zapiekanki pod słońcem. Genialne i proste przepisy, które od razu pokochasz

Źródło: rmf24

Następny artykuł