Wypuścili seryjnego mordercę z więzienia za dobre sprawowanie. Zabił kolejną kobietę

Wypuścili seryjnego mordercę z więzienia za dobre sprawowanie. Zabił kolejną kobietę Źródło: Wikipedia

Mężczyzna, który został warunkowo zwolniony z więzienia za dobre sprawowanie, znowu uderzył. Morderca siedział za zabicie pięciu kobiet, mimo to został zwolniony i znalazł kolejną ofiarę.

Mężczyzna został wypuszczony z więzienia za dobre zachowanie. Wszystko wydawałoby się normalne, gdyby nie to, że odsiadywał dożywocie za zamordowanie pięciu kobiet. Zdaniem władz więziennych był gotowy do życia wśród innych ludzi. Nie minęło dużo czasu i zabił kolejną ofiarę. 

Mężczyzna, który wzbudził grozę 

Somkid Pumpuang pochodzi z prowincji Trang i liczy sobie 55 lat. W 2005 r. z zimną krwią zamordował pięć kobiet, które pracowały w pobliskich hotelach. Przylgnął do niego szybko pseudonim "Tajski Kuba Rozpruwacz", ponieważ jak jego angielski odpowiednik do zbrodni używał noża. 

Taja skazano na dożywocie w więzieniu. Podczas odsiadki Somkid został uznany za wzorowego więźnia. Uznano, że pozytywnie przeszedł proces resocjalizacji po zaledwie 14 latach spędzonych w zakładzie penitencjarnym. Nie minęło dużo czasu, a po wyjściu na wolność morderca znowu uderzył. 

Resocjalizacja nie powiodła się 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

55-latek wyszedł z więzienia w maju tego roku. Początkowo próbował sobie ułożyć życie na wolności. W grudniu poznał na jednym z portali społecznościowych kobietę o imieniu Ratsami Mulichan. Mężczyzna utrzymywał, że jest prawnikiem i się w niej zakochał. Para szybko zamieszkała razem. Idylla trwała bardzo krótko. 15 grudnia znaleziono skrępowane zwłoki 51-latki. Pierwszym i głównym podejrzanym został Somkid, który zniknął. 

Policja rozpoczęła gorączkowe poszukiwania seryjnego mordercy. Udostępniono zdjęcia mężczyzny i zaapelowano o pomoc w ustaleniu miejsca jego pobytu. W dniu dzisiejszym dwóch zauważyło w pociągu osobę, który przypominała poszukiwanego Taja. Dla pewności zrobiono mu zdjęcie z ukrycia i przesłano służb. Okazało się, że spotkany mężczyzna to właśnie Somkid Pumpuang. Na najbliższej stacji został aresztowany. 55-latek oczekuje na proces, ale można być pewnym, że tym razem resztę życia spędzi w zamknięciu.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje gwiazda telewizji. Aktor przedawkował narkotyki, miał 60 lat

2. Emeryci muszą się pospieszyć, jeśli chcą dostać trzynastą emeryturę. Zostało już niewiele czasu, by złożyć konieczny wniosek

Cała sprawa odbiła się szerokim echem w Tajlandii. Opinia publiczna uznała, że należy zreformować system sądowniczy w kraju. W tym azjatyckim kraju nawet osoby skazane na dożywocie mogą się ubiegać o przedterminowe zwolnienie warunkowe. Skorzystał z tego seryjny morderca i ciężko się dziwić obywatelom Tajlandii, że są zbulwersowani.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Takiej promocji w Rossmannie jeszcze nie było. Dwa produkty za darmo
  2. Dopłaty do remontów obejmą cały kraj. Zyska nawet 12 milionów Polaków
  3. Dopadł 8-latka w łazience i brutalnie zgwałcił. Najgorsze stało się dopiero potem, wszystko pod nosem zrozpaczonej mamy
  4. Zdrowa 14-latka umarła we śnie. Przyczyna wstrząsnęła całą rodziną, teraz ostrzegają wszystkich rodziców
  5. Przeprowadzili na niej operację bez znieczulenia. Cierpiała straszne męczarnie, ale nikt nie słyszał jej krzyków

źródło: Wprost

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News