Szukały go służby w całej Polsce. Niestety, już oficjalnie wiadomo, że nie żyje. Czekamy na wyniki sekcji zwłok zaginionego Łukasza Porwolika

Szukały go służby w całej Polsce. Niestety, już oficjalnie wiadomo, że nie żyje. Czekamy na wyniki sekcji zwłok zaginionego Łukasza Porwolika Źródło: .

Zaginiony mężczyzna został zamordowany. Łukasza Porwolika poszukiwano od początku sierpnia, teraz znaleziono jego zwłoki. Policja już zatrzymała podejrzanych o brutalne morderstwo.

Poszukiwany mężczyzna został brutalnie zamordowany. Dokładne szczegóły zbrodni ujawni sekcja zwłok, ale już na podstawie pierwszych doniesień wiadomo, ze Łukasz Porwolik został zabity w wyjątkowo brutalny sposób. Policja zatrzymała już dwoje podejrzanych o tę zbrodnię. 

Zaginiony mężczyzna nie żyje. Zniknął bez śladu

Łukasz Porwolik, 35-latek z Chorzowa, zaginął 3 sierpnia. Ostatni raz widziano go w Świętochłowicach. Mężczyzna nigdy nie wrócił do domu, nie było z nim żadnego kontaktu. Policję o jego zniknięciu zawiadomiła rodzina.

Po kilku dniach poszukiwań służby zaczęły podejrzewać, że mężczyzna został porwany. Na tę teorię skierował śledczych jeden ze świadków, 40-letni mieszkaniec Świętochłowic - ostatnia osoba, która widziała Porwolika. Według jego zeznań, Porwolik sprzedał mu swój samochód. Wzbudziło to podejrzenia śledczych - nie rozumieli, dlaczego mężczyzna miałby pozbywać się auta poza swoim miastem. Postanowiono uważnie obserwować 40-latka.

Przełom w śledztwie. Znaleziono zwłoki

Gdy 12 sierpnia na policję przyszło zgłoszenie o znalezieniu zwęglonych szczątków, śledczy byli przekonani, że chodzi o zaginionego mężczyznę. Postanowili zatrzymać do wyjaśnień podejrzanego nabywcę samochodu - zlokalizowano go we Wrocławiu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Przy zatrzymanym mundurowi ujawnili pistolet i amunicję, na które nie posiadał on zezwolenia. Wraz z mężczyzną w samochodzie przebywała jego 33-letnia partnerka, która również została zatrzymana. Przy kobiecie policjanci znaleźli środki odurzające i granat ręczny - poinformowała policja.

40-latek nie działał sam - wkrótce policja aresztowała jego domniemanego wspólnika, 38-latka z Chorzowa. Cała zatrzymana trójka trafiła do aresztu. Mężczyźni usłyszeli zarzut zabójstwa. 

Było to zabójstwo wyjątkowo brutalne. Mordercy nie mieli żadnej litości. Łukasz Porwolik został porwany, zamęczony, a potem zastrzelony. Wszystkie szczegóły będą znane po dokładnym zbadaniu zwłok, ale już wiadomo, że bandyci zabili Porwolika strzałami z broni palnej w głowę, a potem spalili zwłoki. Samochód ukradli. Prawdopodobnie to rozbój był motywem zbrodni. 

Dzisiaj grzeje: 1. Pilny apel policji ws. poszukiwania 39-latka, którym nieoficjalnie jest Piotr Woźniak-Starak, mąż gwiazdy TVN!

2. Emerycie, jeśli pracujesz, to ZUS może odebrać Ci emeryturę. Sprawdź obowiązujące zasady

Do zarzutów o morderstwo prokuratura dorzuciła także inne. W mieszkaniu 40-latka znaleziono bowiem także tajemnicze substancje. Według wezwanych na miejsce pirotechników, mogły one służyć do konstrukcji materiałów wybuchowych. Drugi z podejrzanych posiadał zaś znaczne ilości narkotyków. Teraz grozi im dożywocie. Postępowanie w sprawie trwa.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Najbardziej TOKSYCZNE połączenia znaków zodiaku! Te pary NIGDY nie będą ze sobą szczęśliwe
  2. Panna młoda weszła do kościoła i nagle zapadła grobowa cisza. Ksiądz prawie zemdlał ze wstydu
  3. Tak wyglądało ostatnie pożegnanie Anny Przybylskiej z dziećmi. Mamy serca rozbite na kawałeczki
  4. Koszmarny wypadek na Mazurach. Nieoficjalne: Mąż Agnieszki Szulim ofiarą
  5. Kim jest Piotr Woźniak-Starak, mąż Agnieszki Woźniak-Starak? Media donoszą o jego wypadku

Źródło: Dziennik Zachodni

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News