Mężczyzna raz na pół roku wymienia żarówkę i dostaje za to 80 tys. zł. Jednak to nie jest takie proste, jak się wydaje

Mężczyzna raz na pół roku wymienia żarówkę i dostaje za to 80 tys. zł. Jednak to nie jest takie proste, jak się wydaje Źródło: Unsplash/Ashes Sitoula

Mężczyzna pracuje tylko dwa razy w roku, a jego zadaniem jest wymienienie żarówki. Aż ciężko uwierzyć, że za taki czas pracy dostaje 80 tys. zł. Brzmi niewiarygodnie, jednak jego praca nie jest tak łatwa i przyjemna, jak mogło by się wydawać. Mężczyzna ryzykuje w niej własnym życiem.

Mężczyzna, który pracuje tylko raz na pół roku i dostaje za to kilkadziesiąt tysięcy złotych, na pewno ma wielu zazdrośników. Każdy chciałby dostawać tak ogromną ilość pieniędzy, poświęcając swój czas na pracę jedynie dwa dni w roku. Mimo że to wszystko brzmi lekko, łatwo i przyjemnie, w rzeczywistości okazuje się ciężką pracą, w której ryzykuje własnym życiem. 

Mężczyzna ma nietypowy zawód

Tak wysokie zarobki mężczyzny są jak najbardziej uzasadnione, ze względu na wykonywany przez niego zawód. Zadaniem tego pracownika jest wymienienie żarówki, dwa razy w roku, w pewnym obiekcie. Jak się okazuje, wcale nie jest to takie proste, gdyż trzeba pokonać swój lęk, strach i być niezwykle ostrożnym. Do tego ryzykuje się własnym życiem. Mężczyzna z zawodu jest bowiem elektrykiem alpinistą. 

Mężczyzna dwa razy do roku wymienia żarówkę, która jest umiejscowiona na szczycie wieży. Nie byłoby w tym nic przerażającego, gdyby nie wysokość, na którą musi się wspiąć alpinista. Elektryk musi pokonać 450 metrów po wysokiej ścianie. Taka praca wymaga olbrzymiej wytrzymałości psychicznej i fizycznej oraz świetnej kondycji. Ponadto trzeba posiadać oczywiście wiedzę z zakresu elektryki. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Elektryk alpinista przyznaje, że bardzo lubi swoją pracę. Dystans 450 metrów wzwyż pokonuje w dwie godziny. Po zamontowaniu żarówki ponownie musi schodzić z wieży przez taki sam okres czasu. Mężczyzna uwielbia wysokości, a na szczycie wieży często robi sobie zdjęcia. 

Dzisiaj grzeje: 1. Agnieszka Woźniak-Starak chciała zajść w ciąże z Piotrem?! Jej słowa łamią serce
2. Mało znany objaw nowotworu. Pojawia się głównie w nocy

Na co dzień pracuje w kilku miejscach, a praca elektryka alpinisty sprawia mu wiele przyjemności i satysfakcji. Nietypowy zawód, jakim jest elektryk alpinista, mogą wykonywać tylko osoby, które nie mają w sobie absolutnie żadnych psychicznych barier do pracy na tak ogromnych wysokościach.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Za przeprowadzkę do Włoch dają nawet 110 tys. złotych. Jest jeden haczyk
  2. Kochanka męża zmarła i zostawiła mu maleńkie dziecko. Mężczyzna chce je wychować razem z bezpłodną żoną
  3. Chciał się oświadczyć swojej dziewczynie. Przeczytał sms-y w jej telefonie i kilka godzin później już nie żył
  4. Filip Chajzer przesadził w Dzień Dobry TVN? Fani oburzeni, "Za taki żart można stracić pracę"
  5. PiS chce wprowadzić wielkie zmiany w emeryturach. Wiadomo, kto dostanie więcej pieniędzy

źródło: webniusy

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News