Przez 30 lat ani razu nie był u dentysty. Finał okazał się tragiczny

Przez 30 lat ani razu nie był u dentysty. Finał okazał się tragiczny Źródło: archiwum prywatne

Pewien mężczyzna przez 30 lat omijał szerokim łukiem gabinet dentystyczny. Choć nietrudno się raczej domyślić, że brak regularnej kontroli zębów to fatalny pomysł, on swoim zachowaniem doprowadził do prawdziwej tragedii.

Mężczyzna przez niemal trzy dekady nie leczył swoich zębów ani nie poddawał ich żadnej kontroli. Wszystko przez strach przed nieprzyjemnymi zabiegami. Choć nikt nie przepada za wizytami w gabinecie dentystycznym, ta historia powinna być przestrogą dla wszystkich. Niestety, w przypadku tego 50-latka nic nie dało się już zrobić. 

Przez 30 lat mężczyzna unikał dentysty. Finał okazał się tragiczny 

Niejaki Darren Wilkinson, którego losy przytacza Radio Zet, odkąd skończył 20 lat nie odwiedzał żadnego ortodonty. Mężczyzna przeraźliwie bał się dentysty, co fachowo nazywane jest dentofobią. Jego przypadek powinien być jednak dla wszystkich lekcją, że czasem zebrać się na odwagę i udać się na wizytę. 

Już jako 50-latek Darren zaniepokoił się, że po przebudzeniu często widział krew na poduszce. Co więcej, z jego ust zaczął wydobywać się wyjątkowo odrażający zapach. Udał się do lekarza, który zlecił wykonanie RTG. Wynik okazał się wstrząsający - miał szkliwiaka, nowotwór, który od jakiegoś czasu rozwijał się w szczęce. Guz był naprawdę sporych rozmiarów. Być może, gdyby Darren regularnie poddawał się kontroli dentystycznej, o wiele wcześniej udałoby się go zauważyć, a to z kolei pozwoliłoby uniknąć najgorszego. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Po kilku kolejnych badaniach dla lekarzy stało się jasne, że muszą poddać 50-latka natychmiastowej operacji. Niestety, by usunąć niechcianego guza, specjaliści musieli usunąć coś jeszcze. Gdy Darren wybudził się z narkozy, nie miał 90% dolnej szczęki, a także większości zębów. Po zabiegu nie mógł jeść, pić, ani mówić. Lekarze wstawili w miejsce szczęki tytanowe płytki, które podtrzymują twarz. Chcą również użyć kości z nogi, aby pomóc odbudować usunięte elementy.

Dzisiaj grzeje: 1. Polskie matki z dnia na dzień stracą tysiące złotych. Nie da się ich odzyskać

2. Ksiądz wykorzystał młodą dziewczynkę na saunie. Arcybiskup Głódź twierdzi, że nie miał o niczym pojęcia

To jednak nie był koniec dramatu mężczyzny, bo na krótko po operacji usunięcia guza w jego organizmie rozwinęła się sepsa. Przeszedł sześć operacji w celu leczenia powikłań i infekcji. Choć z jego zdrowiem jest o wiele lepiej, może komunikować się wyłącznie za pomocą tablicy i długopisu, a karmiony jest dojelitowo. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Policja pod willą Lewandowskiego. Niepokojące doniesienia, ktoś chciał się włamać?
  2. Adam Małysz myślał, że je po prostu źle doprawiony rosół. To był dopiero początek, słynny skoczek przeżył ciężkie chwile
  3. Wszystko się nagrało. Przerażające sceny na południu Polski
  4. Mama zobaczyła list, który przyniosła córka i od razu zadzwoniła na policję. Polsat alarmuje: uważajcie na swoje dzieci
  5. Staszek wyzdrowiał z koronawirusa. Niestety, najgorsze zaczęło się dopiero wtedy
  6. Szkolna koleżanka Kingi Dudy zdradziła prawdę. Wiadomo, jaka naprawdę jest córka Andrzeja Dudy, gdy nikt nie patrzy

Źródło: Radio Zet 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News