Mężczyzna zbieg
pxfuel Creative Commons Zero - CC0
Aneta Wasilewska - 16 Maja 2020

Był najbardziej poszukiwanym zbiegiem. Po 25 latach otworzył drzwi i zaniemówił

Mężczyzna był poszukiwany przez 25 lat. Dopiero po takim czasie udało się go odnaleźć i w końcu postawić mu zarzuty. Mężczyzna został oskarżony o ludobójstwo w Rwandzie. Felicien Kabuga po latach ukrywania się przed organami sprawiedliwości został załapany.

Mężczyzna oskarżony o ludobójstwo w Rwandzie został aresztowany - przekazuje francuski resort sprawiedliwości. Felicien Kabuga od lat ukrywał się pod fałszywą tożsamością, w końcu po 25 latach ścigania przez międzynarodowy wymiar sprawiedliwości, 84-latek został złapany w swoim mieszkaniu, nie mógł uwierzyć, że po latach został odnaleziony.

Aktorka pogryziona przez psaPolska aktorka prawie straciła oko. Pogryzł ją własny pies, musiała podjąć dramatyczną decyzję, zdjęcie tylko dla osób o mocnych nerwachCzytaj dalej

Mężczyzna oskarżony o ludobójstwo ukrywał się pod Paryżem

Ministerstwo w oficjalnym komunikacie przekazało, że Felicien Kabuga od lat ukrywał się pod fałszywą tożsamością, mieszkając w Asnieres-Sur-Seine, niedaleko Paryża. Do jego zatrzymania po 25 latach pościgu doszło w sobotę około godziny 5:30. Mężczyzna był jednym z najbardziej poszukiwanych zbiegów w Rwandzie.

Władze w Rwandzie oferowały 5 milionów za jego głowę. Nad mężczyzną ciążył nakaz aresztowania Mechanizmu Narodów Zjednoczonych dla Międzynarodowych Trybunałów Karnych. Felicien Kabuga został oskarżony między innymi o finansowanie milicji, która w 1994 roku w zaledwie 100 dni zamordowała około 800 tysięcy ludzi z plemienia Tutsi i umiarkowanych Hutu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kobieta przejrzała telefon ukochanegoPrzejrzała telefon ukochanego, po czym popełniła samobójstwo. Ujrzała przerażające rzeczy, tylko dla osób o mocnych nerwachCzytaj dalej

Mężczyzna finansował ludobójstwo. Wiadomo, gdzie ukrywał się przez lata

Zgodnie z oficjalnym oświadczeniem ministra sprawiedliwości Francji od 1994 roku Felicien Kabuga przebywał w Niemczech, Belgii, Demokratycznej Republice Konga, Kenii i Szwajcarii. W komunikacie pojawiła się także wiadomość, że aresztowanie mężczyzny rozpoczyna proces. Na początek Kabuga stanie przed paryskim sądem, następnie jego sprawa trafi przed międzynarodowy trybunał w Hadze.

- Aresztowanie Kabugi przypomina o tym, że ci, którzy są odpowiedzialni za ludobójstwo, mogą zostać pociągnięci do odpowiedzialności, nawet 26 lat po dokonaniu zbrodni - przekazał główny prokuratur MICT Serge Brammertz w sobotę w Hadze.

Dzisiaj grzeje:

1. Antoni Pawlicki potwierdził wyjątkowo smutne informacje. Nie żyje bliska mu osoba
2. Musieli wziąć ślub w szpitalu. Po 18 godzinach od ceremonii nic już nie było takie samo

Zamieszani w ludobójstwo w Rwandzie razem z Kabugą są także Augustin Bizimana i Protais Mpiranya. Mężczyźni wciąż są poszukiwani przez międzynarodowy wymiar sprawiedliwości.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Poprzez grę namawiał do samobójstw. 24-latek w rękach policji
  2. Znany gwiazdor przeszedł wielką metamorfozę. "Mógł nie dożyć czterdziestki", a teraz wygląda szałowo (FOTO)
  3. Wyciekło nagranie z córką Wiśniewskiego. Wideo mówi samo za siebie
  4. TVP znów przesadziło? Po ostatnich "Wiadomościach" rozpętała się burza
  5. Ogromne zmiany obowiązywać będą już od poniedziałku. Dotyczą wielu Polaków
  6. Wyrzucanie obierek po ogórkach jest niewybaczalnym błędem. Zachowaj je z ważnego powodu

Dziewczyna pokazała zdjęcie z córeczką19-latka wstawiła zdjęcie z córeczką. Wszystkim umknął jeden szczegół, prawda jeży włos na głowieCzytaj dalej

źródło: FMF FM

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News