Druzgocąca wiadomość. Nie żyje Sławomir Pocztarski

Druzgocąca wiadomość. Nie żyje Sławomir Pocztarski Źródło: pikio.pl

Mężczyzna, który zasłużył się dla całego naszego kraju, nie żyje. Media dzisiaj przekazały smutne wiadomości o śmierci Sławomira Pocztarskiego.

Mężczyzna z ogromnymi zasługami dla Polski zmarł w wieku 89 lat. W młodości był członkiem Szarych Szeregów, uczestniczył w Powstaniu Warszawskim, był też wielokrotnie odznaczany. Teraz w ostatniej drodze żegnają go pozostali przy życiu kombatanci i wielu wdzięcznych mu za zasługi Polaków.

Zmarł mężczyzna, który brał udział w Powstaniu Warszawskim

- Z wielkim, wielkim żalem przekazujemy bardzo smutną informację: zmarł Pan Sławomir Pocztarski ps. Bóbr, Powstaniec Warszawski z Obwodu "Żywiciel", prezes Fundacji Polskiego Państwa Podziemnego, wielki przyjaciel Muzeum Powstania Warszawskiego - napisano na Twitterze Muzeum Powstania Warszawskiego.

Gdy wybuchła wojna, miał jedynie 9 lat. Do konspiracji wstąpił jako 13-latek, jako członek Szarych Szeregów uczestniczył w akcjach małego sabotażu, które polegały na pisaniu na murach haseł ośmieszających okupanta, roznoszeniu ulotek czy dostarczaniu kolaborantom ostrzeżeń.

Wywieziono go na przymusowe roboty. Po wojnie był wielokrotnie odznaczany

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Sławomir Pocztarski walczył w Powstaniu Warszawskim pod pseudonimem Bóbr. Znalazł się w żoliborskim plutonie 215 w Zgrupowaniu "Żbik". W 1944 roku odniósł ciężkie rany w walkach, trafił do klasztoru sióstr zmartwychwstanek. Po stłumieniu Powstania wyszedł z miasta wraz z cywilami. Skierowano go do obozu przejściowego, a później wywieziono na przymusowe prace na Słowację.

Dzisiaj grzeje: 1. Uwielbiany aktor "M jak Miłość" zmarł na raka trzustki. Wiadomość o jego śmierci zszokowała fanów
2. Przerażający widok. Ludzie aż przystawali, widząc, jak teraz wygląda "Walduś z Kiepskich"

Odznaczany był wielokrotnie. Wręczono mu takie odznaczenia jak Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski, Krzyż Armii Krajowej (Londyn), Warszawski Krzyż Powstańczy, Złoty i Srebrny Krzyż Zasługi RP. Za 30-letnią opiekę w domu dzieci niewidomych w Laskach otrzymał także Order Uśmiechu. Jego śmierć to ogromna strata, pozostawił w żałobie wielu bliskich sobie ludzi, którzy podziwiali nie tylko jego bohaterską postawę w przeszłości, ale i oddanie drugiemu człowiekowi przez całe życie. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Popularna odzieżówka do zamknięcia za 2 dni. Wielka PROMOCJA: 5 rzeczy zgarniesz za 25 złotych
  2. 13. emerytury nie zostaną wypłacone? Przykre doniesienia
  3. Najbardziej soczyste i najzdrowsze kotlety mielone na świecie. Z piekarnika, rewolucyjny przepis
  4. Odkrył tajemne drzwi w piwnicy. Jego ciało zaczęło drżeć na widok sceny jak z horroru, od razu złapał za kamerę
  5. Chińskie znaki zodiaku deklasują tradycyjne. Ujawniają całą prawdę o przyszłości każdego

Źródło: Fakt

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News